Kılıçdaroğlu: Bahçeli'nin de adalete ihtiyacı olacak

'Adalet Yürüyüşü'nün 2. gününde açıklama yapan Kılıçdaroğlu 'Sayın Bahçeli hiç meraklanmasın, onun da adalete ihtiyacı olacak' dedi.

16 Haziran 2017 08:18
Paylaş

Birkan BULUT
Ankara

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından dün başlattığı yürüyüş, dün gece Hipodrom’da verilen molanın ardından sabah saatlerinde yeniden başladı. Yürüyüş öncesi basına açıklamalarda bulunan CHP lideri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Sayın Bahçeli hiç meraklanmasın, onun da adalete ihtiyacı olacak” dedi. 

CHP lideri yoruldunuz mu sorusu üzerine "Gerçekçi olmak lazım. Yorulmadık diyemeyiz. Ama yolumuza devam edeceğiz. Dün biraz uzun bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bugün 22 km'lik bir yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüşe güzergah üzerinden de katılımlar olacak" dedi.

Geceyi İstanbul Yolu üzerindeki Hipodrom’da kurulan çadırda geçiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde yola çıkmadan önce basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu yürüyüş ile ilgili daha çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. Bu yürüyüşün İstanbul'a kadar sürmesinin Türkiye'de adalet isteyen herkes için önemli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eleştirilerine de “Sayın Bahçeli hiç meraklanmasın, onun da adalete ihtiyacı olacak. Bu eleştirilere rağmen adalet yürüyüşünü yerine getireceğiz” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu “Eğer yürüyüşler yasal ölçülerde yapılıyorsa sorun değildir. Yürümenin suç olduğunu ilk defa duyuyorum. Bu ülkede birlikte yaşamayı egemen kılmak için yürüyoruz. Yoruldum diye ah vah edecek halimiz yok. Akşam dinlendik zaten. Keyifli bir akşamdı” dedi. 

Dün uzun bir yürüyüş gerçekleştirdilerini, belirten Kılıçdaroğlu bugün de toplam 22 km yürüyeceklerini söyledi. Güzergah üzerinde bazı yerlerden katılımlar olacağını da duyuran Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rabia işaretine ilişkin açıklaması hakkında da "Rabia eleştirisi üzerine o açıklamayı yaptı. Şimdi böyle açıklıyor işareti. Klasik bir Erdoğan tarzı" dedi.

 

Kılıçdaroğlu, yürüyüşe başladıktan yaklaşık 1 saat sonra Susuz mevkiinde mola verdi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN YILDIRIMA YANIT: 15 TEMMUZ’U SOKAĞA İNEN VATANDAŞ ENGELLEMEDİ Mİ?’

Kemal Kılıçdaroğlu, Kazan’da bulunan 15 Temmuz darbe girişiminin kritik merkezlerinden Akıncılar Hava Meydanı önünde açıklama yaptı. Hükümet ve MHP’den gelen “sokağa çıkma çağrısı”, “yargıyı baskı altına alma çabası” eleştirilerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, “15 Temmuz darbe girişimini sokağa inen vatandaşlarımız  engellemedi mi? Demek ki, demokrasi ve adalete her yerde sahip çıkacağız. Bütün yetkililere sesleniyorum: Yargıya talimatı onlar veriyor, ben vermiyorum. Biz her yerde ve ortamda adaleti, demokrasiyi sonuna kadar savunacağız. Provakasyon yapıyorlar. Üzerimize birilerinin saldırması için ortam yaratıyorlar. Arkadaşlarımıza söylüyorum. Sakın provakasyona gelmeyin. Burada 15 Temmuz şehitlerimizi anıyorum. Sokağa çıkan vatandaşlarımızı selamlıyorum” diye konuştu. 
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

AB, Yunanistan için yeni 'kurtarma paketi' üzerine uzlaştı

SONRAKİ HABER

Oyuncu Ahmet Kural trafik kazası yaptı, ehliyetine el konuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...