15 Haziran 2017 23:26

Twitter son güncelleme ile yeni görünümüne kavuştu

Twitter.com, Twitter iOS, Twitter Android, TweetDeck ve Twitter Lite güncellendi. Güncelleme ile Twitter yeni görünümüne kavuştu.

Paylaş

Twitter güncellendi. Masaüstü ve mobil uygulamalarında tasarım değişikliği yapan Twitter yeni görünüme kavuştu.

Twitter.com, Twitter iOS, Twitter Android, TweetDeck ve Twitter Lite’da yapılan değişiklikler şöyle:

- Profil, ek hesaplar, ayarlar ve gizliliğin hepsine birden bir yerden ulaşabileceksiniz. Yan tarafta bulunan yeni gezinti menüsü ve uygulanın altında bulunan daha az sayıdaki sekme ile karışıklık azaldı ve tarama daha kolay hale geldi. Geçen sene Twitter'ın Android uygulamasına geşem bu değişiklik iOS’a da geldi.

- Website linkleri, Safari’nin Twitter uygulamasındaki görüntüleyicisinde de açılabiliyor. Böylece hali hazırda giriş yaptığınız internet sitelerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

- Tipografi daha yalın ve birbirine uyumlu hale getirilmiş ve başlıklar kalınlaştırılmış. Yuvarlatılmış profil fotoğrafları ise neyin kim tarafından söylendiğini daha anlaşılır hale getiriyor.

- Kullanıcıların ok şeklindeki ‘cevap ver’ ikonunun silmek veya bir önceki sayfaya geri gitmek anlamına geldiğini düşündüklerini fark eden Twitter, bu ikonu herkes tarafından iyi bilinip sevilen yorum baloncuğuna çevirmiş.

- Tweetler cevap, Retweet ve ‘like’ sayısını anında güncelleyecek ve böylece sohbetleri tam da gerçekleşirken, canlı olarak takip edebileceksiniz.

- Ayrıca artırılmış renk kontrastı ve Safari Okuyucu görünümünde destekli linkleri her zaman açabilme seçeneği gibi ekstra erişim alternatiflerini de göreceksiniz.

TWITTER'IN YENİ GÖRÜNÜME NASIL GEÇİLİR?

Twitter'ın yeni görünümüne geçmek için Android ve iOS uygulamalarını güncellemeniz yeterli. Twitter'ı tarayıcı ile kullanıyorsanız yapmanız gereken birşey yok. Sayfayı yenilediğinizde yeni tasarımla karşılaşmış olacaksınız. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Diyalog Grubundan dayanışma çağrısı: Herkes için adalet

SONRAKİ HABER

ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...