15 Haziran 2017 16:17

Çalışkan: Saldırılar karşısında kararlıca duracağız

DİSK/Genel-İş yöneticileri, Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül'le görüştü. Sendikacılar daha sonra üye toplantısı yaptı.

Paylaş

DİSK/Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Genel-İş Sendikası Toplu Sözleşmeler Dairesi Başkanı M.Salih Doğrul ve Diyarbakır 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu,  Diyarbakır’da Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül’ü ziyaret etti. Ziyarette üniversitede çalışan binin üzerindeki sendika üyesinin sorunları görüşüldü.

Rektörle yapılan görüşmenin ardından DİSK/Genel-İş Başkanı Remzi Çalışkan, Toplu Sözleşmeler Daire Başkanı M.Salih Doğrul, Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Zeynep Demir Akçer ve Yönetim Kurulu ile DİSK/Enerji-Sen Genel Başkanı M.Şirin Gürbüz ve DİSK Güvenlik-Sen Genel Yönetim Kurulu üyesi Sezgin Birel’in de katılımıyla Dicle Üniversitesi Konferans Salonunda Genel-İş Sendikası üyeleri ile toplantı yapıldı. Toplantıda Dicle Üniversitesi Rektörü ile yapılan görüşmenin bilgisi verildi.

Çalışkan işçilere hitaben yaptığı konuşmada, OHAL koşullarını eleştirerek, “OHAL demokrasinin askıya alınmasıdır. Derhal normale dönülmesini, OHAL’in kaldırılmasını, KHK’lerin durdurulmasını bu konuda hükümetin üzerine düşeni yapması çağrısında bulunuyoruz” dedi.

İşçilerin sendikalarda özgürce örgütlenmesini ve sendikal haklardan özgürce yararlanmasını talep ettiklerini söyleyen Çalışkan, “15-16 Haziran büyük işçi sınıfının direnişinin 47. yılında işçi sınıfının sendikal haklarına, tarihsel kazanımlarına ve iş güvencesine karşı süren saldırılar karşısında Genel-İş Sendikası olarak kararlılıkla mücadele edeceğiz” dedi.

Toplantıda, Toplu Sözleşmeler Daire Başkanı M.Salih Doğrul da işçilere hitaben bir konuşma yaptı. (Diyarbakır/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Didim'de 'Adalet' ve 'Demokrasi' çağrısı

SONRAKİ HABER

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Muratoğlu serbest

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...