Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü öncesi yollar kapatılıyor

Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü öncesi yollar kapatılıyor

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Güvenpark’tan bugün başlatacağı Adalet Yürüyüşü öncesi Kızılay çevresinde birçok yol kapatıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Güvenpark’tan bugün başlatacağı Adalet Yürüyüşü öncesi Kızılay çevresinde birçok yol kapatıldı. Metronun Kızılay durağı kapatılırken Valilik, Atatürk Bulvarı, GMK Bulvarı ve Ziya Gökalp Caddesi’nin de Kızılay’a yakın bölümlerinin kapatılacağını duyurdu.

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün saat 11.00’de Güvenpark’tan “Adalet” yürüyüşü başlatacak. İstanbul’da Berberoğlu’nun götürüldüğü Maltepe Cezaevi’nde sona erecek yürüyüş öncesi, Güvenpark çevresinde geceden başlayarak hareketli saatler yaşandı. Güvenpark’ın çevresi ve parka çıkan Milli Müdafaa Caddesi bariyerler ve iş makinalarıyla kapatıldı.
Ankara Valiliği’de yaptığı duyuruyla kapatılacak yolları açıkladı. Buna göre,  
- Saat 09.30 sonrası Kolej Kavşağı-Anadolu Meydanı (Tandoğan) arası, Atatürk Bulvarı Meşrutiyet Caddesi kesişimi-Ulus kavşağı arası, saat 11.00  sonrası Erbakan Meydanı-Baruthane Kavşağı arası, Ulus Meydanı-Baruthane Kavşağı arası, Demokrasi Meydanı (Tren Garı Kavşağı)-Baruthane Kavşağı arasında kalan cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak. Ayrıca, saat 08.00’den itibaren Kızılay’daki tüm Metro durakları kapatıldı.

‘MAKUL SAYIDA KİŞİ YÜRÜYECEK’

Ayrıca Valilik yapılacak yürüyüşe ilişkin ikinci bir açıklama yaptı. Yürüyüşe katılacakların Güvenpark’ta toplanma alanına arama yapılarak alınacağı belirtilen duyuruda, Ankara ili sınırları içerisinde korteje “bildirilen makul sayıda kişinin” katılabileceği, katılacakların pazu bandı, yelek ve yaka kartı kullanacakları ifade edildi.

Yürüyüşün kaldırım ya da banketler kullanılarak gerçekleşeceği kaydedilen açıklamada, yürüyüşün hava kararmadan önce günlük olarak sonlandırılacağı dile getirildi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

  1. Ceylan 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Sözde guvenlik sağlanıyor fakat biz bu ülkede kendimizi sadece yollar kapaninca guvende hissetmiyoruz Yollar kapanana kadar yapılacak bir sürü görev vardi demokrasi adına

  2. Fatıh aslan 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Adalet kımsenın tekelınde olmamakla beraber Herkese aynı uzaklıkta olması kacınılmazdır

  3. Fatıh aslan 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Kemal Kılıçdaroğlu şartsız desteklenmıdır ulkemız kımsenın babasının cıftlığı olmamalıdır

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.