14 Haziran 2017 19:52

HDP: Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını kınıyoruz

HDP Merkez Yürütme Kurulu yaptığı açıklamada CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını kınadı

Paylaş

HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını kınayan bir mesaj yayımladı. HDP MYK’sinin yaptığı yazılı açıklamada, demokratik siyasete darbe sürecinin devam ettiğinin altı çizilerek, “Bugün CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması bu sürecin bir devamıdır” denildi. 

‘CHP’Lİ VEKİLİN TUTUKLANMASINI KINIYORUZ’

Açıklamanın devamında Berberoğlu’nun tutuklanması kınanırken, şu ifadelere yer verildi: “20 Mayıs 2016’da Meclis’te dokunulmazlıkların kaldırılması ile başlayan demokratik siyasete darbe süreci, onlarca belediye eşbaşkanının tutuklanması, seçilmiş belediyelere kayyumların atanması ve 4 Kasım’da da Eş Genel Başkanlarımız ve milletvekillerimizin rehin alınmaları ile sürdürüldü.”

‘DEMOKRASİ MÜCADELESİ BÜYÜTÜLMELİ’

Türkiye’nin her alanda derinleşen evrensel insan haklarının ve hukuk ilkelerinin çiğnendiği ve yok sayıldığı bir süreç yaşadığına dikkat çekilen açıklamada, Baskıların gittikçe arttığı bir dönemde demokrasi mücadelesi verenlerin, demokratik değerlere sahip çizildi. Açıklamanın devamında, “HDP olarak, demokratik siyaset alanına ve muhalefet partilerine yönelik darbe sürecine boyun eğmeyeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz” diye çıkanların eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesini büyütmeleri gerektiğinin altı belirtildi. 

‘MÜCADELEMİZİ BÜYÜTECEĞİZ’

Açıklamada son olarak şu ifadeler yer aldı: “Eş Genel Başkanlarımız ve milletvekillerimiz başta olmak üzere tüm tutuklu vekillerin, belediye eşbaşkanlarının ve demokratik siyasetçilerin özgürlükleri için mücadelemizi büyüteceğiz” denildi (DİHABER)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Oğuz Güven cezaevinden serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Canpolat’tan Maçka Parkı’ndaki adelet nöbetine çağrı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...