Kılıçdaroğlu: Yarın Güvenpark’ta yürüyüşümüzü başlatacağız

Kemal Kılıçdaroğlu Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili yarın saat 11:00’de Güvenpark’tan adalet yürüyüşü başlatacaklarını söyledi.

14 Haziran 2017 19:35
Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına ilişkin, "Yarın saat 11'de Güven Park'ta olacağım. Elimde sadece bir afiş olacak. Adalet yazacak üzerinde. Adalet. Devletin temeline dinamit koyuyorlar. Devletin, adaletin temeline dinamit koyuyorlar. Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasını asla ve asla kabul etmiyoruz. Kararı verenler bu kararın altında kalacaklar" dedi. 

CHP'nin yarın Güven Park'ta yapacağı yürüyüşün, Enis Berberoğlu'nun tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevine kadar olacağı öğrenildi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Adaleti mum ile aradığımız günlerdeyiz. Bugün ortaya çıkan tablo, 20 Temmuz darbesinin ortaya çıkardığı tablodur. Asıl suçluların yargılanmadığı masum insanların yargılanıp hapis edildiği süreci yaşıyoruz. Yasa dışı yollardan eğer dışarıya silah götürüyorsa birileri o kişilerin yargılanması lazım. Ama gün gelecek o kişiler yargılanacaklar. Sayın Enis Berberoğlu hepimizin bildiği tanıdığı yıllarını medya ve medya özgürlüğü için harcayan bir isim. 

BU KARARI VERENELER BU KARARIN ALTINDA KALACAKLAR

Şimdi  hiçbir veri ve delil olmaksızın 25 yıla mahkum ediliyor. Hangi anlayış, hukuk ile? Bunu asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu kararı verenler bu kararın altında kalacaklar. 

20 TEMMUZ DARBESİNİ YAPANLAR ADALETİ, DEMOKRASİYİ YOK ETTİLER

Yıllarımızı demokrasi, adalet için harcadık. Adalet, demokrasi, düşünce özgürlüğü istiyoruz bu ülkede. 20 Temmuz darbesini yapanlar adaleti, demokrasiyi yok ettiler. Hakim hâkim olmaktan çıktı. Gözünü dilmiş saraya nasıl talimat gelecek ve ben öyle karar vereceğim diye. 

BUNLARIN HİÇ BİRİSİ HAKİM DEĞİL YARGI DAĞITMIYOR  SARAYIN SOPASI OLMA GÖREVİNİ YERİNE GETİRİYORLAR

Bunların hiç birisi hakim değil yargı dağıtmıyor. Sadece ve sadece sarayın sopası olma görevini yerine getiriyorlar. 

GÜVEN PARK'TA OLACAĞIM. ELİMDE SADECE BİR AFİŞ OLACAK. ADALET YAZACAK ÜZERİNDE. ADALET 

İlk kez Türkiye bu kadar ağır bir tablo ile karşı karşıya. Yarın saat 11'de Güven Park'ta olacağım. Yarın saat 11'de Güven Park'ta olacağım. Elimde sadece bir afiş olacak. Adalet yazacak üzerinde. Adalet. 

DEVLETİN, ADALETİN TEMELİNE DİNAMİT KOYUYORLAR

Dünyanın en soylu kavramıdır adalet. Adaletin olmadığı bir ülke, devlet, halk mı olur? Devletin temeline dinamit koyuyorlar. Devletin, adaletin temeline dinamit koyuyorlar. Yarın saat 11'de Güven Park'ta olacağım ve yürüyüşümüzü başlatacağız. Demokrasi, adalet  bu ülkeye gelinceye kadar." (DHA) 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yüksel’de polis bir kez daha saldırdı

SONRAKİ HABER

Oğuz Güven cezaevinden serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...