14 Haziran 2017 17:31

ÖDP: Hakikat zorbalığı ve yalanı yenecektir

ÖDP Başkanlar Kurulu tarafından yapılan açıklamada kararın siyasi karar olduğu belirtilerek Berberoğlu’nun serbest bırakılması istendi.

Paylaş

ÖDP Başkanlar Kurulu tarafından yapılan açıklamada CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’ya yönelik tutuklama kararının her şeyden önce hukuki değil siyasi bir karar olduğu belirtilerek şöyle denildi:

“AKP/Saray iktidarı yargıyı siyasi mücadelenin merkezine yerleştirmiştir. Bu karar CHP’ye ve onun nezdinde tüm muhalefete ve topluma bir gözdağıdır.

AKP/Saray iktidarı, şimdi mücadele ettiklerini söyledikleri eski ortakları FETÖ’nün yöntemleriyle muhalefete karşı, hukukun araçsallaştırıldığı, bir savaş yürütmektedir.

Bugün MİT tırlarına ilişkin haberden kaynaklanan tutuklama kararı, AKP’nin kendi suçlarını örtme çabasıdır. Suriye savaşının parçası olarak ülkemizi ateşin içine atan ve bugünde aynı politikalarını sürdüren AKP iktidarı MİT tırlarında taşınan silahlar dahil olmak üzere, sonuçları ülkeyi ve tüm halkı ilgilendiren konularda yurttaşlara karşı sorumludur.

Hukuku Saray denetime alarak yürütülen bu siyasi operasyona karşı Enis Berberoğlu ve CHP ile dayanışma içerisinde olacağız.

Ve bu kararları alanlar da bilmeli ki sonunda hakikat zorbalığı ve yalanı yenecektir !” (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Haber Bülteni - 14 Haziran 2017 Çarşamba

SONRAKİ HABER

The on-stage rifle is starting to go off in Idlib!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...