14 Haziran 2017 13:56

Şişli Bld. Bşk. Yrd.'nın öldürülmesi davasında 1 tahliye

Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın öldürülmesine dair davada bir kişi tahliye edildi.

Paylaş

Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın 18 Temmuz'da belediye binasında başından vurularak öldürülmesine ilişkin 4'ü tutuklu 6 şüphelinin yargılandığı davada sanıklardan Metin Şentürk tahliye edildi.

SANIKLARIN TAMAMI KATILDI

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Şenol Şahin, Hacı Avcı, Engin Gölve, Metin Şentürk ve  başka suçtan tutuklu Mithat Yılmaz katıldı. Tutuksuz sanık  Bilal Yaman ise duruşmaya gelmedi. Öldürülen Cemil Candaş'ın eşi Nurcan Candaş ve kardeşleri, Camal, Nedim Nevzat ve Naci Canbaş duruşmada hazır bulundular.

Duruşmada taraf avukatlarının talepleri alındı. Sanık avukatları müvekkillerinin tahliyelerini talep etiler. Duruşma sonunda, Metin Şentürk'ün tahliyesine karar verildi. Şentürk hakkında, adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı uygulanması kararlaştırıldı. Dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşma ertelendi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, tetiği çeken Şenol Şahin'in "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor. Tutuklu sanıklardan Mithat Yılmaz'ın da cinayeti azmettirme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor.  Soruşturma kapsamında tutuklu bulunan diğer şüpheliler Engin Gölve, Hacı Avcı, Metin Şentürk ve Bilal Yaman'ın ise "Kasten öldürmeye yardım etme" suçundan cezalandırılmaları isteniyor. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı için 'yazlık saray' mı yapılıyor?

SONRAKİ HABER

İktidarın mobilizasyon aracı: savaş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...