BDP’li vekiller için tahliye talepleri devam ediyor

BDP’li vekiller için tahliye talepleri devam ediyor

BDP’li tutuklu vekillerin avukatları, mahkemelere tahliye taleplerini içeren başvurularını yapmaya devam ediyor. BDP’nin tutuklu milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ile İbrahim Ayhan’ın ardından, Kemal Aktaş, Selma Irmak ile Gülser Yıldırım’ın tahliyesine ilişkin dün mahkemelere başvuru yapıldı.Aktaş ve Irmak’ın tahliyesine il

BDP’li tutuklu vekillerin avukatları, mahkemelere tahliye taleplerini içeren başvurularını yapmaya devam ediyor. BDP’nin tutuklu milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ile İbrahim Ayhan’ın ardından, Kemal Aktaş, Selma Irmak ile Gülser Yıldırım’ın tahliyesine ilişkin dün mahkemelere başvuru yapıldı.
Aktaş ve Irmak’ın tahliyesine ilişkin avukatlar tarafından verilen dilekçede şunlar kaydedildi: “Kamuoyunda milletvekillerinin serbest bırakılması yönünde yaygın bir beklenti olması ‘kamu vicdanının da’ müvekkillerimizin serbest bırakılmaları yönünde tezahür ettiğinin en açık göstergesidir. Buna rağmen mahkemenizin tutuklu yargılamada ısrar etmesi, mahkemenin kendini yasama organının üstünde görmesi, kamu vicdanını dikkate almaması anlamına gelmektedir.”
Şu ana kadar tutuklu milletvekillerinin tahliyesine ilişkin yapılan başvurulardan Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız’ın tahliye talebine yanıt geldi. Mahkeme Sarıyıldız’a isnat edilen suçların “Terör suçu” olduğunu iddia ederek, CMK 100/3 maddesi gereği tahliye talebini reddetmişti.
(DİYARBAKIR)

www.evrensel.net