14 Haziran 2017 11:38

KESK, ihraç edilenlerle dayanışma gecesi düzenliyor

KESK, cuma günü İstanbul'da ihraç edilen emekçiler ve açlık grevindeki Özakça ile Gülmen'in durumuna dikkat çekmek için etkinlik düzenliyor.

Paylaş

KESK İstanbul Şubeler Platformu ihraç edilen KESK üyesi 3 bin 300 kamu emekçisiyle dayanışmak ve cezaevinde açlık grevinde olan Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in durumuna dikkat çekmek için Bostancı gösteri merkezinde 16 Haziran Cuma günü dayanışma gecesi düzenleyecek.

Saat 19:00’da başlayacak etkinlikte Rojda, Bandista, Erdal Bayrakoğlu, Grub Abdal Tolga İlhan, Burhan Berken, Hilmi Yarayıcı ve Domane Dersim yer alacak.

Etkinlikle OHAL’in son bulması, KHK’lerin tüm sonuçları ile iptal edilmesi ve ihraç edilen tüm kamu emekçilerinin işlerine geri dönmesini talep edeceklerini aktaran KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Tüm-Bel Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Kadri Kılıcı, oluşturulmak istenen tek adam tek parti sistemine izin vermeyeceklerini belirtti.

AKP’nin kamu emekçilerini işten atarak terbiye etmeye çalıştığına dikkat çeken Kılıcı, “Hükümetin bu saldırılarını dayanışmayla püskürteceğiz. İhraç edilen KESK üyesi 3 bin 300 arkadaşımız var. Bu etkinlikler arkadaşlarımızla dayanışmak üzere paylaşılacak” diye konuştu.

Açlık grevlerini sürdüren kamu emekçisi Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın durumuna da dikkat çeken Kılıcı şöyle devam etti: “Arkadaşlarımızın sağlık durumları daha fazla kötüye gitmeden serbest bırakılmalarını ve işlerine iade edilmelerini istiyoruz. Keyfi hukuksuz kıyımlara son verilmesini istiyoruz.” (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

FARC elindeki silahların çoğunu teslim etti

SONRAKİ HABER

Türfent davası: Tanık skandalına rağmen serbest bırakılmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa