14 Haziran 2017 11:26

Fatih Tezcan'a 15 yıl hapis istendi

Hakkında açılan davada kendisine yakalama kararı çıkaran hakimi 'FETÖ' üyesi olmakla suçlayan Fatih Tezcan'ın 15 yıl hapsi istendi.

Paylaş

Hakkında açılan davada kendisine yakalama kararı çıkaran hakimi, 'FETÖ' üyesi olmakla suçlayan ve periscope yayınında "Skandal hakim A.Ö., hani Bakırköy Adliyesi  FETÖ'den kurtarılmıştı" dediği belirtilen Fatih Tezcan hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Fatih Tezcan'ın 6 yıldan 15 yıla kadar hapsini talep etti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye göre olay şöyle oldu:

Fatih Tezcan yargılanmakta olduğu davada savunmasının alınamaması üzerine mahkemece hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yakalama kararının ardından 12 Nisan'da mahkeme kalemine giden Tezcan, personelin huzurunda mahkeme hakimi müşteki A.Ö.'yü kastederek, "Hakiminizin son duruşması, aldıracağım onu, 16 Nisan öncesi öyle bir şeye nasıl kalkışmış" şeklinde tehdit sözleri söyledi.

Mahkemede savunması alınan Tezcan, mahkeme hakimini 'FETÖ' üyesi gibi göstererek, "Bu yakalama kararının bizatihi kendi yazısının içerisinde geçen kripto yapı ile bağlantılı olduğunu düşündüğünü..." ifade etti.

Savunmasının ardından  duruşma salonunda çıkan Tezcan, sosyal medya hesabı üzerinden hem canlı yayın yaptı, hem de bir takım paylaşımlarda bulundu. Tezcan "Skandal hakim A.Ö. hani Bakırköy Adliyesi FETÖ'den kurtarılmıştı" şeklindeki söylemlerde bulunduğu, sosyal medya hesabı üzerinden de "Mahkemede skandal hakim A.Ö.'ye bana nasıl davetiyesiz yakalama çıkarırsınız? FETÖ'den bu kadar korkmayın dedim çıt çıkaramadı Bakırköy 20. Asliye Hakimi: A.Ö. : Sicil...." şeklinde paylaşımlarda bulundu.

Canlı yayın ve paylaşımların ardından savcılık tarafından resen soruşturma başlatıldı.

HAKİM, FATİH TEZCAN'DAN ŞİKAYETÇİ

Müşteki hakim A.Ö.'nün kişisel bilgilerini izni olmadan yaydığı ve müşteki hakim A.Ö.'nün de şikayetçi olduğu anlatılan iddianamede, Tezcan'ın "İftira","Kişisel verileri hukuka aykırı olarak yaymak","Sesli ve yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" ve "Basit tehdit" suçlarından toplam 6 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

Fatih Tezcan önümüzdeki günlerde Bakırköy 19. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Çadıra yıldırım düştü; amatör futbolcu öldü, arkadaşı yaralı

SONRAKİ HABER

Salihli’de domates hasadı başladı: Üretici de tüccar da memnun değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa