14 Haziran 2017 08:22

Aydın'da etkili olan sağanak, dereleri taşırdı

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle Engelli ve Kocaçay dereleri taştı. Birçok evi su basarken, yollar saatlerce ulaşıma kapandı.

Paylaş

Koçarlı'da etkili olan sağanak nedeniyle Engelli ve Kocaçay dereleri taştı. Taşkın nedeniyle birçok evi su basarken, yollar saatlerce ulaşıma kapandı.

Bölgede yaklaşık yarım saat devam eden şiddetli yağmurla taşan derelerin istinat duvarları yıkıldı. Yağmurun durmasıyla Koçarlı Kaymakamı Fırat Çelik, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Devrim Karagöz ve Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk zarar gören yerleri dolaştı.

Güdüşlü Mahallesi'nde incelemelerde bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Devrim Karagöz ise daha önceden DSİ'yi uyardıklarını söyledi.

Mahallenin sular altında kaldığını, ancak can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu belirten Karagöz, "Aydın Büyükşehir Belediyesi, Koçarlı Belediyesi ve ASKİ ekipleri buradalar. Yolların açılması ve derenin temizlenmesi noktasında iş makineleriyle çalışıyorlar. Tabi ki önceden bu konuda daha ciddi önlemler alınması gerekiyor. Yasal olarak derelerin ısları ve sorumluluğu DSİ'de. Biz delerle ilgili daha önce DSİ'ye yapmış olduğumuz uyarılar var. Biz DSİ ile ortaklaşa çalışarak her türlü önlemleri almak ve böyle felaketler olduğunda da iş birliği ile zarar en aza indirmek için çalışmak istiyoruz" dedi.

Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, "Tekeli, Kumbahçe, Güdüşlü ve ilçe merkezinde de büyük afet yaşadık. Yalnız şuna şükrediyoruz: Can ve mal kaybımız yok" dedi.

(DHA) 

ÖNCEKİ HABER

Aydınlık'tan Yeni Şafak'a: Manşetlerinizi kim belirliyor?

SONRAKİ HABER

Salihli’de domates hasadı başladı: Üretici de tüccar da memnun değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa