13 Haziran 2017 16:30

Urfa’da işitme engelliler için okul talebi

Nüfusu 2 milyona ulaşan Urfa’da işitme engelli çocukların aileleri, çocuklarının eğitim alabileceği lise olmamasından şikayetçi.

Paylaş

Urfa'nın merkez Haliliye ilçesi Sırrın Mahallesi'nde oturan işitme engelli çocuğunun eğitimini tamamlayabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na kadar başvurmadığı kurum bırakmadığını belirten Hüseyin Yüksekyaylak, doğuştan engelli 15 yaşındaki oğlu İbrahim Halil’i gönderecek lise bulunmadığını söyledi.

Aylık 600 lira gelirinin olduğunu belirten Yüksekyaylak, “Bana yatılı olarak çocuğumu Antep, ya da Diyarbakır gibi çevre illere göndermemi söylüyorlar. Aldığım 600 TL ile çocuğumu il dışında nasıl okuturum, bu para ile evdekileri nasıl doyurayım? Kira, elektrik, su mu ödeyeyim? Bu para ile nasıl geçineyim” diye sordu.

Yine işitme engelli ilköğretim 5’inci sınıf öğrencisi oğlunun geleceğinden kaygı duyan baba Tahsin Kaya da, “Oğlumun ilköğretimi bitirince lise eğitimi göreceği okul yok. İşitme engelli çocuklar için derhal lise açılmalı. Oğlum şuan ilkokulda, ancak lise yılları da gelecek. Urfa’da lise düzeyi okulların açılmaması için hiçbir engel yok. Neden açılmıyor” diye konuştu. (Urfa/DİHABER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bankaların bayram kredisi yarışı!

SONRAKİ HABER

Narmanlı Han’dan, akıl hastanesinde konsere: Murat Ertel

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa