13 Haziran 2017 16:23

Atilla da, Zarrab gibi temyiz hakkından feragat etti

ABD'de tutuklu bulunan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, yeniden yargıç karşısına çıktı.

Paylaş

New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesinde tutuklu olarak yargılanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, yeniden yargıç karşısına çıktı.

Atilla’nın duruşmasında savunmasını üstlenen hukuk firmasının davada mağdur olan bazı bankaların da temsilcisi olması nedeniyle savcılığın çıkar çatışması iddiası görüşüldü.

Atilla, çıkar çatışmasıyla iddiaları “Anladım” diye yanıtladı, çıkar çatışması iddialarının farkında olduğunu belirterek bu konuda tüm haklarından feragat edip dava süresince savunmasını aynı avukatlarla sürdüreceğini belirtti.

Hakim Richard Berman, “Avukatlarının parasını Halkbank mı ödüyor?” sorusunu “evet” diye yanıtladı. Esprili bir şekilde, “Ödemeselerdi üzülürdüm” dedi.

DURUŞMALAR 30 EKİM’DE

Hakim Berman’ın çıkar çatışmasıyla ilgili kararını önümüzdeki haftalarda taraflara yazılı olarak bildirmesi bekleniyor. Duruşmalar 30 Ekim’de başlayacak

Mart ayından beri tutuklu olarak yargılanan Atilla’nın yapılan son duruşmada da kefaletle serbest bırakılma talebinde bulunmadığı gözlendi.
Hakim Berman, Atilla’nın 30 Ekim’de davanın asıldan görülmeye başlanacağı jürili duruşmaların ertelenme talebini reddetti ve davanın aslının 30 Ekim’den itibaren görülmesine karar verdi. (Nevv York/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İlk eksiksiz kabine toplantısında Trump’a dalkavukluk

SONRAKİ HABER

Avukatı karga tulumba x-ray’e götürdüler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...