Yılan korkusuyla yaşıyorlar

Yılan korkusuyla yaşıyorlar

Tekneli köyünde yaşayan Bozyel ailesi, 4 yıldır korkusundan uyuyamıyor. Aile küreklerle ve tezek yakarak yılanları evden uzak tutmaya çalışıyor.

Kars merkeze bağlı Tekneli köyünde yaşayan Bozyel ailesi, 4 yıldır evlerinde yılanlarla mücadele ediyor. "Belki bir gün yok olurlar" umuduyla sabreden ailenin endişesi yılanların sayısı ile arttı. Baba Mehmet Bozyel, yılanları uzaklaştırmak için her gün evin etrafında ateş yakıyor. Aile fertleri gördükleri yılanları kürekle uzaklaştırmaya çalışıyor.

Kent merkezine 1 kilometre uzaklıktaki Tekneli Köyü'nde Hanım ve Mehmet Bozyel çifti bir evde, çocukları, gelin ve torunları olmak üzere 8 kişi yaşıyor. Dağ yamacındaki evin etrafı ise kayalıklarla ve yılanlarla dolu.

Eve girmeye çalışan yılanlarla mücadele etmekten yorgun düştüklerini belirten Mehmet Bozyel, sürekli evin etrafında tezek ateşi yakarak dumanıyla yılanları uzaklaştırmaya çalışıyor.

Ailece dışarı çıktıklarında yılanları uzak tutmak için kürek taşıdıklarını belirten Bozyel, yılan korkusundan geceleri rahat uyuyamadıklarını, torunlarının da dışarı çıkamadıklarını anlatıyor.

61 yaşındaki Mehmet Bozyel, korkularını şu sözlerle özetliyor:

"Yılanlar rüyalarımıza giriyor. Huzurumuz kalmadı. Dört yıldan beri yaşadığımız bu evde yılanlarla mücadele etmekten bıktık. Gideceğimiz bir yerde yok. Yılan korkusundan panik atak olduk. Bu soruna bir çare bulanın elini, ayağını öperim."

(DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Haziran 2017 15:56
www.evrensel.net
ETİKETLER KarsTekneli

3 yorum yapılmış

  1. gul gurocak 4 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    kukurt atsınlar ıcerde yaksınlar yılan gelmez

  2. Alim GÜMÜŞ 4 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Memlekette Tavuk kalmadı. Yılanın en büyük düşmanı TAVUK

  3. Erdal 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

    Birkaç tane Kedi beslesinler. bir iki yıl içinde yılan mılan kalmaz. Kedi hem yılanların başlıca yiyeceği olan kemirgenlerin hem de yılanların nüfusunu azaltacaktır.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.