13 Haziran 2017 13:23

Guardian: Başbakan May özür dileyerek zaman kazanıyor

İngiliz Guardian gazetesi, Başbakan Theresa May’in seçim sonuçlarından dolayı milletvekillerinden özür dileyerek zaman kazanmaya çalıştığını belirtti.

Paylaş

İngiliz Guardian gazetesi, seçim yenilgisinden sonra pişmanlık yaşayan Başbakan Theresa May’in tek başına iktidar kurabilecek çoğunluğa ulaşamamasından dolayı milletvekillerinden özür dileyerek zaman kazanmaya çalıştığını iddia etti.

Gazetenin Muhafazakar Partili milletvekillerine dayanarak verdiği haberde, Başbakan May’in salı günü partisinin parlamenterler toplantısında yaptığı konuşmada kendini ‘’Bu işin içine girdim ve her şeyi berbat ettim. Bu işten hepinizi kurtaracağım" şeklinde bir konuşma yaptığını ve ‘’kabahat bende’’ tutumu içine girdiği belirtildi.

Başbakan May, yaptığı konuşmada, kamu sektöründe çalışan ve genç seçmenlere ulaşmak için daha fazla çaba harcayacağını belirtti.

Toplantıya katılan partililerden biri Guardian gazetesine May’in durumu ile ilgili olarak ‘’Gerçekten samimi ve pişman olduğunu düşünüyorum ancak diz de çökmüyor’’ ifadesini kullanarak May’in seçimlerden sonra samimi tarafını gösterdiğini iddia etti. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Podemos: Çaldıklarınızı son kuruşuna kadar istiyoruz

SONRAKİ HABER

2019 YKS sonuçları açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa