13 Haziran 2017 09:11

Midibüs şoförü köpeğe çarpıp kaçtı

Manisa Soma'da işçileri taşıyan midibüsün şoförü, yoldan geçmeye çalışan köpeğe çarpıp kaçtı.

Paylaş

Manisa'nın Soma ilçesinde, işçileri taşıyan bir midibüsün şoförü yolun karşısına geçmeye çalışan köpeğe çarparak kaçtı. Ağır yaralanan köpek, Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi'ne götürülerek tedavi altına alındı. 

Olay, Gazi Osman Paşa Caddesi'nde meydana geldi. Maden işçilerini taşıdığı iddia edilen sürücü ve plakası henüz belirlenemeyen bir midibüs, yolun karşısına geçmeye çalışan köpeğe çarptı. Çarpmanın ardından sürücü yoluna devam etti. Köpek, ağır yaralandı.

Kazayı gören çevredekiler yaralı köpeği kaldırıma taşıyarak durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen polis, köpeğe çarpan midibüs ve sürücüsünü belirlemek için cevredeki güvenilk kameralarını incelemeye aldı.

'BU BİR İNSANLIK AYIBI'

Kazayı gören ve köpeğe su içirmeye çalışan 18 yaşındaki Hasan Can, "Yolun karşısında, işyerimin önünde oturuyordum. İşçi servisi köpeğe çarptı ve hiç durmadan yoluna devam etti. Köpeği yol kenarına aldık. Defalarca belediyeyi, zabıtayı aramamıza rağmen 1 saattir ne telefonlara cevap verildi ne de veteriner geldi. Köpek can çekişiyor. Bu bir insanlık ayıbı" dedi.

Yurttaşlar evlerinden getirdikleri bir havluyla yaralı köpeği sardı. O sırada Soma Belediyesi Hayvan Barınağı'ndan gelen yetkili, çevredekilerin yardımıyla yaralı köpeği arabasının bagajına koyarak tedavi edilmek üzere Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi'ne götürdü. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İranlı General Süleymani bu kez sınırın Suriye hattında

SONRAKİ HABER

Ceylanpınar'da patlama: 5 kişi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa