12 Haziran 2017 20:57

Metro’da küfür edilen kadına tehdit içerikli telefon iddiası

Bursa'da metroda tehdit ve küfürlere maruz kalan Deniz K.'ya duruşma öncesi tehdit içerikli telefon gelmesi üzerine koruma istendi

Paylaş

Bursa'da, metroda kulaklıkla müzik dinleyen 20 yaşındaki Enes T.'ye müziğin sesini kısmadığı gerekçesi ile sataşan ve kendisine tepki gösteren 25 yaşındaki Deniz K.'ya, İstanbul'da şorta halk otobüsüne bindiği için tekmeli saldırıya uğrayan Hemşire Ayşegül Terzi'nin yaşadıklarını hatırlatarak hakaret, küfür ve tehdit ettiği öne sürülen Mehmet A.'nın yarın yargılanacağı dava öncesi ilginç bir gelişme yaşandı. Deniz K.’nın avukatı Atakan Arar, müvekkiline tehdit içerikli telefon gelmesi üzerine Aile Mahkemesi'ne koruma kararı için başvurduklarını, davanın tanığı olan Can E.'nin de evine kapı altından yalan yere tanıklık yapmanın suç ve günah olduğunu içeren pusula atıldığını söyledi.

DURUŞMA ÖNCESİ KORUMA TALEBİNDE BULUNDU

Yarın devam edilecek duruşma öncesi olayın mağduru Deniz K., Avukatı Atakan Arar aracılığı ile Aile Mahkemesi'ne, koruma talebinde bulundu. Arar, müvekkilini Bursa'dan 0224 ile başlayan bir telefondan arayan kişinin kendisine zarar verilip yüzüne kezzap atılabileceğini söylediğini bildirdi. Avukat Arar, bu kişinin şikayetçi oldukları Mehmet A. olabileceğini öne sürerek, Aile Mahkemesi'nden koruma talebinde bulundu. Can güvenliği endişesi nedeniyle Deniz K.'nın duruşmaya gelmeyeceğini açıklayan Arar, yarınki yargılamada tanık olarak dinlenecek olan Can E.nin evinin kapısından yalan yere tanıklık yapmanın suç ve günah olduğunu içeren pusula yollanarak tehdit edildiğini de açıkladı. (DHA)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Köprüdeki onarım nedeniyle trafik durma noktasına geldi

SONRAKİ HABER

Trump'a anayasayı ihlal davası açıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...