12 Haziran 2017 20:24

Ben û Sen’e yeryüzü sofrası kurulacak

HDP, Sur halkıyla dayanışmak amacıyla 14 Haziran’da Ben û Sen bölgesine on binlerce insan için yeryüzü sofrası kuracak. 

Paylaş

HDP, yıkıma karşı direnen Sur halkıyla dayanışmak amacıyla 14 Haziran’da Mardinkapı ile Urfakapı arasında kalan Ben û Sen bölgesine on binlerce insan için yeryüzü sofrası kuracak. 

Diyarbakır’ın Sur ilçesi Alipaşa ve Lalebey Mahallelerinde “kentsel dönüşüm” adı altında 23 Mayıs’ta başlatılan yıkım devam ediyor. Yıkım kıskacında olan aileler, elektrik ve su kesintisi ile evlerini boşaltmaları yönündeki tehditlere rağmen direnişi sürdürüyor. Kent dinamiklerinin öncülüğünde kurulan Sur’un Yıkımına Hayır Platformu ise Sur halkı ile dayanışmak amacıyla her gün yeryüzü sofrası kuruyor. İki mahallede yıkıma direnen aileler ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) kitlesel olarak bir araya gelecek. Bu kapsamda 14 Haziran’da Sur ilçesinin tarihi kapıları Mardinkapı’dan Urfakapı’ya uzanan Ben û Sen boyunca yeryüzü sofrası kurulacak. 

HDP Sözcüsü Osman Baydemir ve milletvekillerinin katılacağı yeryüzü sofrasına, kentteki siyasi parti temsilcileri, Sur’un Yıkımına Hayır Platformunun bileşenleri ve kanaat önderleri de katılacak. (Diyarbakır/DİHABER)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Liceliler 2017 yılının 50 gününü ‘yasak’la geçirdi

SONRAKİ HABER

‘Sınıra örülen duvar bir handikap’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...