12 Haziran 2017 17:15

Gökçek yine suni deprem peşinde

Çanakkale depremlerinde suni deprem iddiaları ortaya atan Gökçek Ege’deki deprem sonrası da iddialarını yineledi.

Paylaş

Çanakkale'de yaşanan depremlerin hükümete karşı darbe yapmak için ‘dış güçler’ tarafından yaratılna suni depremler olduğunu iddia eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, bugün yaşanan deprem sonrasında yine iddialarını yineledi.

Twitter hesabından dış güçlerin güçleri yetmediği için, Türkiye'yi ekonomik ve siyasi olarak zora sokmak için suni depremler peşinde olduğunu iddia eden Gökçek, Ege depremi için de 'suni deprem olabilir' diyerek sordu "Deprem merkezı civarında seyreden sismik araştırma gemisi varmıydı... Varsa gemi hangi ülkeye ait?"

Melih Gökçek kendi resmi hesabından paylaştığı tweetlerinde şunları yazdı: “Şimdi bu depremin sunî bir deprem olabileceğini düşünüyorum. Ben mutlaka böyledir demiyorum... Ancak ciddi bir ihtimaldir, mutlaka araştırılmalı diyorum.. Deprem merkezı civarında seyreden sismik araştırma gemisi varmıydı... Varsa gemi hangi ülkeye ait? 

Dış güçlerin Türkiye'ye şu ana kadar gücü yetmedi. Ancak bizi ekonomik ve siyasi olarak bitirme için suni deprem kozunu kullanabilirler. İstanbulun yaşayacağı bir felâket bizi büyük sıkıntıya sokar.

Daha önce FETÖ’nün böyle bir hazırlıktan haberi olduğunu biliyoruz. Bunu TV'Lerde ifşa edip o tarihde oyunu bozmuştuk. Şimdi olayı Ege’den başlatmış olabilirler.

Bu adım adım istanbul’a yaklaştırılabilir. Bu suretle sunî depremi yapan dış güçler dikkati üzerlerinden atacaktır. Bugün Ege denizinde dolaşan, herhangi bir ülkeye ait bir sismik araştırma gemisi varmıydı? Mutlaka tespit edilmeli.” (HABER MERKEZİ)


 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

6 yılda 328 işyerine çocuk çalıştırdığı için ceza verilmiş

SONRAKİ HABER

Okmeydanı durağında metrobüsler çarpıştı: Şoförlerden biri yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...