12 Haziran 2017 15:15

Usta gazeteci Doğan Heper’e veda

Milliyet Gazetesi eski genel yayın yönetmeni ve yazarı Doğan Heper, İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı.

Paylaş

Tedavi gördüğü hastanede geçen cuma günü 80 yaşında hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi eski genel yayın yönetmeni ve yazarı Doğan Heper, İstanbul’da uğurlandı. 53 yıl görev yaptığı Milliyet gazetesinden yapılan törenle uğurlanan Heper Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi.

İLK TÖREN MİLLİYET GAZETESİNDE

Usta gazeteci için ilk tören, 53 yıl çalıştığı Milliyet gazetesinde yapıldı. Gazetenin Şişli’deki binasında düzenlenen törene başta Heper ailesi olmak üzere, Milliyet çalışanları ve meslektaşları katıldı.

Törende konuşan Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Heper’in 53 yıl boyunca hayatının en önemli noktasının Milliyet olduğunu belirterek, “Hepimizin ağabeyi, ustası olarak aramızdan ayrılıyor” diye konuştu. Belovacıklı, “Milliyet’i milliyet yapan ilkelere sahip çıkmak onu geliştirmek, varlığını sürdürmek onun için birinci öncelikti. Geride bıraktığı en önemli miras budur. Bu mirası genç arkadaşlara bırakarak onu yolcu ediyoruz” dedi.

ALTAN ÖYMEN: BÜTÜN HAYATINI GAZETECİLİĞE ADADI

Törene katılan Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer, “Bana göre yönetici anlamında son yılların en önemli gazetecilerinden biriydi. Milliyet’in Abdi İpekçi ekolünü bugüne kadar getiren en önemli yöneticilerinden biridir. Böyle önemli bir gazeteci, Babıali tarihine iz bırakan yaşayanlardan şu anda 10 kişiden biridir” şeklinde konuştu.

Gazeteci-Yazar Altan Öymen, Doğan Heper’in bütün hayatını gazeteciliğe adadığını belirterek “Gazeteci gibi yaşamak, ona ait, onun özelliklerindendi. Genel yayın müdürü olduğu zaman sabahtan itibaren gazetenin başındaydı. Aktif gazetecilikten ayrılıp yazar olarak devam ettikten sonra yine aktifmiş gibi aynı şeyleri yapardı. Hayatı gazetecilikle geçti. Ailesine ve tüm Türk basınına ve Milliyet okurlarına başsağlığı dilerim” ifadelerini kullandı.

Doğan Heper, Levent Afet Yolal Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

PSAKD: Baydemir'e fezleke Alevilere yapılmış bir hakarettir

SONRAKİ HABER

İzmir’de yaşamını sonlandıran kadın eski patronunun tacizine maruz kalmış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...