12 Haziran 2017 14:59

Askere değil HDP'li Milletvekili Önlü’ye soruşturma!

Askeri kontrol noktasında HDP’li Alican Önlü’ye 'Sen benim vekilim değilsin' diyen astsubayın suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı.

Paylaş

Askeri kontrol noktasında HDP’li Alican Önlü’ye, “Sen benim vekilim değilsin, seni vekil olarak kabul etmiyorum, HDP’li vekiller teröristtir” diyen astsubayın suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı.

HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü’nün Meclis tarafından milletvekili aracı olarak tescil edilen ve eşi Hayriye Önlü’nün kullandığı otomobili 10 Haziran günü Dersim girişindeki jandarma kontrol noktasında durdurulup ve burada yarım saat bekletilmesinin ardından HDP’li Önlü ile görevli astsubay arasında tartışma çıkmıştı. Cep telefonu ile çekilen görüntüde söz konusu askerin, HDP’li Önlü’ye “Sen benim milletvekilim değilsin, seni milletvekilli olarak kabul etmiyorum. HDP’li vekiller teröristtir” dediği yansırken, bu sözleri kullanan astsubayın suç duyurusu üzerine HDP’li Önlü hakkında soruşturma başlatıldı.

ASTSUBAY CESARETİNİ NEREDEN ALMAKTADIR?

HDP Grup Başkan Vekili Ahmet Yıldırım, Mecliste düzenlediği basın toplantısında Alican Önlü’nün yaşadığına dair şu açıklamayı yaptı: Dersim Milletvekilimiz Alican Önlü’nün aracı ne olduğunu anlamadığımız, örgütsel bağlantısını çözemediğimiz bir çavuş tarafından durdurulmak istendi. Biz araçlarımızı bir ulaşım mekanizması olarak kullanırız. Yasama dokunulmazlığımızı, ne idüğü belirsiz bir astsubaya çiğnettirmeyiz. Küstahça tavırlarla, ruhunu 15 Temmuz darbeci zihniyetten alan, örgütsel bağlantısı da oraya tekabül eden astsubay cesaretini nereden almaktadır? (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Almanya Schengen'i askıya aldı

SONRAKİ HABER

Kırıkkale'de 3 Afgan mülteci, karbonmonoksit gazından zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa