12 Haziran 2017 14:27

Denizli'de kent merkezini yılan bastı

Denizli'de yağmur sonrası oluşan selle birlikte çok sayıda yılan ormanlık ya da dağlık alanlardan kent merkezine sürüklendi.

Paylaş

Denizli'de, geçtiğimiz günlerde etkili yağmur sonrası oluşan selle birlikte çok sayıda yılan, ormanlık ya da dağlık alanda suya kapılarak kent merkezine sürüklendi. Son 20 günde 35 ayrı ihbara giden itfaiye ekipleri evlerde, bahçelerde ve otomobillerin kaputlarının içinde aralarında zehirli engerek de bulunan çok sayıda yılanı yakalayıp doğal hayata bıraktı.

Geçen ay Denizli kent merkezinde bölgesel aşırı yağışlar etkili oldu. Bazı yağışlar nedeniyle dere ve çaylar taştı, sele dönüştü. Bu yağışlar da ormanlık ve dağlık alanlarda sele dönüşen yağışlar nedeniyle daha önceden yuvalarından çıkan yılanlar da suya kapılıp, kent merkezine kadar sürüklendi.

Sele kapılıp, sürüklenen yılanlar kent merkezinde evlerde, bahçelerde, otomobillerin kaputlarının içinde, hatta işyerlerinin duvarlarında bile çıkmaya başladı.

Son 20 günde, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na 35 yılan ihbarı yapıldı. Yılanların bulunduğu yerlere giden itfaiye ekipleri, evlerin içine, otomobillerin kaputlarının altına, hatta işyerlerinin duvarlarına kadar giren yılanları özel aparatlarla alıp, tekrar doğaya bıraktı.

Çalışmalarda engerek, kaya yılanı, bozyörük gibi türlerinde de içinde bulunduğu onlarca yılan doğaya bırakıldı.

İtfaiyeden yapılan açıklamada, yılan gören vatandaşların hemen ihbarda bulunmalarını istendi. Bazı yılanların zehirli olabilecekleri ve bunlara dokunulmaması gerektiğini belirten yetkililer "itfaiyeden yardım isteyin" dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

25 yerleşim birimi, özel güvenlik bölgesi ilan edildi

SONRAKİ HABER

İBB 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...