12 Haziran 2017 14:15

25 yerleşim birimi, özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Hakkari sınırlarında bulunan 25 yerleşim birimi, 13 Haziran ile 27 Haziran 2017 tarihleri arasında 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi.

Paylaş

Hakkari Valiliği, il merkezi ve ilçe sınırları içinde bulunan 25 yerleşim biriminin 13 Haziran ile 27 Haziran 2017 tarihleri arasında 'Özel Güvenlik bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Hakkari sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; İlimiz Merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova İlçeleri sınırlarında bulunan 25  bölge 13 Haziran 2017 günü saat 00:00:01’den 27 Haziran 2017 günü saat 23:59:59’a kadar, 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır." (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Varan'a işkence Meclis gündeminde

SONRAKİ HABER

Tüm Köy Sen: Fidan dikme kampanyası yapanlar ormanların yok edilmesine olanak tanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa