Emekli köprü trafiğe açıldı

Emekli köprü trafiğe açıldı

Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki bakım çalışması nedeniyle yoğunlaşan trafiğin rahatlatılması amacıyla eski Galata Köprüsü trafiğe açıldı.Eski Galata Köprüsü'nde iki yaka arasındaki kara bağlantıları ve dubaların bakımı tamamlanan köprüde teknik bakımlar da yapıldı. Köprün

Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki bakım çalışması nedeniyle yoğunlaşan trafiğin rahatlatılması amacıyla eski Galata Köprüsü trafiğe açıldı.

Eski Galata Köprüsü'nde iki yaka arasındaki kara bağlantıları ve dubaların bakımı tamamlanan köprüde teknik bakımlar da yapıldı. Köprünün eklem bağlantı noktaları, elektrik tesisatı, asfalt bakımı, giriş çıkış rampaları değiştirildi. Trafik yön levhaları da yerleştirilen köprü bugün Balat-Hasköy arasında trafiğe açıldı.
Eski Galata Köprüsü'nün trafiğe açılması sürücüleri de memnun etti. Köprüden ilk geçenlerden Nevzat Tezcan, Galata Köprüsü'nün trafiğe açılmasıyla, Haliç Köprüsü'ndeki bakım çalışmalarından dolayı sıkışan İstanbul trafiğinin rahatlayacağını söyledi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net