12 Haziran 2017 14:10

Bakan Çelik: Et fiyatları 33 ile 36 lira arasında 

Kasaplarda et fiyatları artmaya devam ederken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, et fiyatlarının 33 ile 36 lira arasında olduğunu söyledi.

Paylaş

Et fiyatlarıyla ilgili tartışmalar devam ederken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik bir açıklama yaptı. Çelik, geçen aylarda ülkede et fiyatlarının çok konuşulduğunu ancak aldıkları önemlerle bu soruna gerekli çözüm bulduklarını iddia etti.

“'Etle ilgili şunu ifade edeyim; aslında yüz binlerce şu anda kesime hazır hayvanımız var, kasaplık hayvanımız var. Etle ilgili bir sorun söz konusu değil” diyen Çelik spekülatörlerin yaz aylarını, Ramazan ve Kurban Bayramı'nı istismar ettiğini belirtti. 

Çelik şöyle devam etti: “Büyük marketlerde şu an et fiyatları 33 ile 36 lira arasında. Vatandaşlarımız uygun şartlardan buralardan et ihtiyacını giderebilir. Türkiye'deki tüm büyük marketlerden ve Et Balık Kurumunun şubelerinin olduğu yerlerden uygun fiyata et temin etmelerinde hiçbir engel yok” 

Çelik, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık hayvanlarla ilgili de bir sıkıntılı durumun olmadığına dikkati çekti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Üzerine vinçten inşaat demiri düşen işçi yaralandı

SONRAKİ HABER

İBB 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...