Süren operasyonlar barışın sesini boğuyor

Süren operasyonlar barışın sesini boğuyor

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Sultangazi Meclisi, dün yaptığı yürüyüş ve basın açıklamasıyla sürmekte olan siyasi operasyonları protesto etti.Dört yoldan Gazi Cem Evi önüne yapılan yürüyüşün ardından HDK adına basın açıklamasını 2. Bölge Meclisi Sözcüsü Ziya Aslan okudu. Asl

Dört yoldan Gazi Cem Evi önüne yapılan yürüyüşün ardından HDK adına basın açıklamasını 2. Bölge Meclisi Sözcüsü Ziya Aslan okudu. Aslan şunları söyledi: “Türkiye, içeride ve dışarıda hızla sonu belirsiz maceraya sürükleniyor.  Her gün yeni bir hükümet operasyonu ile uyanıyoruz. Askeri ve siyasi operasyonlar hız kesmiyor. Sergilenen ‘çılgınlıklar’ yüreğimizi ağzımıza getiriyor, toplumsal kaygıyı artırıyor. Şuurunu kaybetmiş halde yapılan işlere imza atmaya devam eden Hükümet, dayatma ve zorbalığı had safhaya vardırdı. Toplumun nefes boruları bir bir tıkanıyor. Toplum boğulmak üzere.”

‘BU ÇILGIN GİDİŞTEN VAZGEÇİN’

Askeri ve siyasi operasyonlarla her gün ölüm, yaralı, gözaltı ve tutuklama haberleri aldıklarını, barışın sesinin boğulduğunu ifade eden Aslan, açıklamanın devamında şunları kaydetti: “Başta Halkların Demokratik Kongresi bileşenleri olmak üzere, barış ve kardeşlikten, inançların eşitliğinden, halkların özgürlüğünden ve kardeşliğinden yana tüm işçi ve emekçileri, her dilden, her inançtan ve her kültürden halkımızı bu gidişi durdurmaya ve Hükümeti bu çılgın gidişten caydırmaya çağırıyoruz.” (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net