12 Haziran 2017 12:05

Antalya'da mezuniyet pankartı operasyonu

Akdeniz Üniversitesi mezuniyet töreninde Gülmen ve Özakça'ya destek pankartı taşıyan öğrenciler, ev baskınlarıyla gözaltına alındı.

Paylaş

Akdeniz Üniversitesi'nde 9 Haziran günü düzenlenen mezuniyet töreninde "Yani öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı 70'inde bile mesela ZEYTİN dikeceksin.", "Hasret Gültekin'in ezgileri, Nazım'ın dizeleri, Süleyman Ulutürk'ün öğrencileriyiz", "A.A'ya göre bile mezunuz", "Silivri ne tarafta? Mezun olduk da", "Açlık grevlerinde 93. gün, Nuriye Gülmen'e, Semih Özakça'ya özgürlük" pankartları taşıyan öğrencilerin evlerine bu sabah polis baskını düzenlendi.

TEM ekipleri tarafından düzenlenen baskında ilk bilgilere göre ÖDP üyesi Dilan Esen ve Gazetecilik Bölümü öğrencisi Selimcan Alabay gözaltına alındı. Gözaltı listesinin kalabalık olduğu ve çok sayıda kişinin gözaltında olduğu belirtildi.

Mezuniyet töreninde Gülmen ve Özakça’ya özgürlük talebinin yer aldığı bir pankartı taşıyan öğrencilere önce özel güvenlikler ardından da Ülkü Ocakları üyesi bir grup saldırmıştı. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Antalya Sokakları

ÖNCEKİ HABER

Enes Ünal’a askerlik gözaltısı

SONRAKİ HABER

Tiyatro Oyuncusu Orhan Aydın, Urla’da gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa