12 Haziran 2017 11:18

Aracını mültecilerin üzerine süren şahıs serbest bırakıldı

İsveç Göçmen Dairesi binası önünde protesto eylemi yapan mültecilerin üzerine aracını süren şahıs, serbest bırakıldı.

Paylaş

İsveç’in Malmö kentinde dün meydana gelen olayda İsveç Göçmen Dairesi binası önünde bir süredir protesto gösterisi yapan mültecilerin üzerine aracını süren kişi, gözaltına alındıktan sonra polis tarafından serbest bırakıldı.

Almanya, İngiltere ve İsveç’te geçtiğimiz günlerde meydana gelen saldırıları anımsatan olaydan sonra zanlıyı serbest bırakan Malmö Polisi, 10 gün önce de göçmen dairesi önünde gösteri yapan Iraklı mültecileri taciz ettiği gerekçesiyle Adalet Ombudsmanı’na şikayet edilmişti.

Olayla ilgili konuşan Malmö Polisi’nde görevli nöbetçi komiser Tomas Napiorkowski, bir gün önce de benzer bir olay meydana geldiğini bildiklerini, zanlının aynı kişi olup olmadığını ise bilmediklerini belirterek ‘’Göçmen dairesi önünde kurulmuş bir çadır ve bandroller bulunuyordu. Zanlı aracını bunların üstüne sürmüş’’ diye konuştu.

Aracını göstericilerin üstüne sürdükdükten sonra bir ağaca çarparak duran aracın sürücüsü 22 yaşındaki zanlı hakkında vandalizm, tehlikeli duruma neden olmak ve nefret suçlarından soruşturma başlatıldığı öğrenildi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Google Play’de, Android cihazları ele geçiren oyun bulundu

SONRAKİ HABER

İBB 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...