12 Haziran 2017 03:17

Êzidî Mirado yaşamını yitirdi

Mardin Midyat'taki AFAD kampında kalan 65 yaşındaki Êzidî Hesen Mirado, hastalandıktan sonra 5 gün içerisinde tedavi edilmediği için yaşamını yitirdi.

Paylaş

Mardin’in Midyat ilçesindeki AFAD kampında kalan 65 yaşındaki Êzidî Hesen Mirado, hastalandığı 5 gün içerisinde tedavi edilmediği için yaşamını yitirdi.  

Şengal’de 2014 yılında IŞİD’in saldırıları nedeniyle göç etmek zorunda kalan ve zorla Diyarbakır’dan Mardin’in Midyat ilçesindeki AFAD kampına gönderilen Êzidîlere yönelik uygulamalar Hesen Mirado’yu yaşamından etti. 

HASTANE HASTANE DOLAŞTIRILDI

27 Mayıs’ta dişlerinden kan geldiği için eşi Şîrin Evdo ile birlikte kamptaki sağlık çalışanlarına görünen Mirado, daha sonra Midyat Devlet Hastanesine gitti. Buradan da Mardin Devlet Hastanesine sevk edilen Mirado, daha sonra Batman’daki hastaneye yönlendirildi. Batman’da tedavi için kendisinden günlük istenilen bin 500 TL’yi ödeyemeyen Mirado, 31 Mayıs’ta yaşamını yitirdi.

Mirado’nun eşi Şirin Evdo, “Batman’da her gece için bin 500 TL istediler. Biz de mülteci olduğumuzu ve parayı ödeyemeyeceğimizi ilettik. Mardin’e döndük. O gece eşim yaşamını yitirdi” sözleri ile yaşanları anlattı. (Mardin/DİHABER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yaylaları yasaklanan köylüler mera kiralıyor

SONRAKİ HABER

Bütçe açığı katlandı: 10 ayda 100 milyar TL açık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa