Mersin'de LGBTİ'lerin Onur Haftası etkinliğine dinci saldırı

Mersin'de LGBTİ'lerin Onur Haftası etkinliğine dinci saldırı

Mersin'de LGBTİ'lerin Onur Haftası etkinliğine dinci bir grup saldırdı. Saldırganlar polis tarafından gözaltına alındı.

Mersin'de Onur Haftası etkinliklerinin finalinde düzenlenen 3. Mersin Onur Yürüyüşü'ne dinci bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi. Daha öncesinde sosyal medya sayfasında da protesto gerçekleştireceklerini belirten saldırganlar emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

Mersin'de 7 Renk LGBTİ Derneği'nin Onur Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği “3. Mersin Onur Yürüyüşü” dinci bir grup tarafından engellenmek istendi. Dinci grubun saldırısı sonucu gerginliğin yaşandığı etkinlikte emniyet güçleri saldırganları gözaltına aldı. Yaşanan saldırıların akabinde etkinlik tekne turuyla devam etti.

Dinci grubun “Köklü Değişim Mersin İl Temsilciliği” üyeleri olduğu iddia edilirken, gerçekleştirdikleri saldırının ardından sosyal medya üzerinden LGBTİ’lere yönelik hakaret içerikli sözler paylaştılar. (Mersin/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Haziran 2017 22:17
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.