Cizre bodrumlarında hâlâ cenazeler mi var?

Cizre bodrumlarında hâlâ cenazeler mi var?

Cizre'de onlarca kişinin öldürüldüğü bodrumlar bölgesinden kokular gelmesi alanda halen cenazelerin olması ihtimalini güçlendirdi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde yasak sırasında onlarca kişinin öldürüldüğü ve şu an TOKİ’lerin inşa edildiği bodrumlar bölgesinde ağır kokuların gelmesi, alanda halen cenazelerin olma ihtimalini güçlendirdi. 

Cizre’de 14 Aralık 2015-2 Mart 2016 tarihileri arasında ilan edilen sokağa çıkma yasağı sırasında onlarca insanın yakılarak öldürüldüğü bodrumların bulunduğu alanda, en son TOKİ inşaatı için yapılan kazı sırasında naylona sarılmış bir cenaze bulunmuştu. 7 Haziran tarihinde Cizre Devlet Hastanesine kaldırılan erkek cenazesinin kimliği hakkında herhangi bir bilgi elde edinilemezken, bölgede bulunan alanda kokuların gelmesi başka cenazelerin olma ihtimalini güçlendirdi. Etrafı bariyerler ile çevrili olan ve TOKİ konutlarının inşa edildiği alanda çalışan işçiler, kokunun özellikle 2’nci bodrumun bulunduğu yerden yükseldiğini aktardı. 

KAZIDAN SONRA AĞIR KOKULAR 

Yetkilileri bilgilendirdikleri halde alanda herhangi bir cenaze aramasının yapılmadığını kaydeden işçiler, 2’inci bodrum çevresine yaklaştıklarında ağır kokudan dolayı çalışamadıklarını belirtti. İşçiler, kepçe ile biraz kazı yapıldıktan sonra ağır kokunun yayıldığını ifade etti.

9 CENAZEYE HALEN ULAŞILAMADI 

Avukatlar, bodrumların olduğu alanda mahsur kalan 9 kişinin cenazesinin halen bulunmadığını daha önce açıklamıştı. Ailelerin defalarca kan örneği vermesine rağmen ulaşılamayan cenazelerin bodrumların bulunduğu alandaki molozların arasında kaldığı tahmin ediliyor. (Şırnak/DİHABER)

www.evrensel.net
ETİKETLER Cizre

1 yorum yapılmış

  1. Serhat agirî 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Cizre semalarında bir koku var. Bu bildiğimiz kokularmiydi acaba nasıl bir koku kimse bilmez mi ? Ben biliyorum geçmişin acısı unutulmaz bir koku...

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.