11 Haziran 2017 14:23

Elazığ'da dövüştürülen horozlar korumaya alındı

Elazığ'da horoz dövüşü yaptıranlara yönelik operasyonda bulunan 19 horoz, Elağız Doğa Koruma Milli Parklar Koruma Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Paylaş

Elazığ'da tombala ve horoz dövüşü operasyonunda bulunan 19 horoz, Elağız Doğa Koruma Milli Parklar Koruma Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı'nın koordinesinde ülke genelinde kumar oyunları ve tombala tabir edilen oyunların kahvehane, kıraathane gibi yerlerle dernek ve kooperatif adı altında işletilen yerlerde oynatılmasının engellenmesi amacıyla operasyon gerçekleştirildiği belirtildı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Uygulama kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerimizde de 10-11 Haziran 2017 tarihinde 22:00-01:00 saatleri arasında 53 kahvehanede 20 ekipten oluşan toplam 67 personelin katılımı ile Kumar ve Tombala Uygulamasının 2. etabı yapılmıştır. Yapılan uygulama sonucunda 445 şahsın kimlik sorgulaması yapılmış olup yoklama kaçağı olarak aranan 2 şahıs hakkında gerekli işlemler yapılmıştır. Kahvehanelere yönelik yapılan denetimlerde ise; birinde tombala oyunu oynandığı diğerinde ise horoz dövüşü yaptırıldığı tespit edilen 2 iş yerinin sahibi ile horoz sahipliğinden 1 şahsa adli işlem yapılmış, 25’i tombaladan 18’i horoz dövüşü olmak üzere toplam 43 şahsa da kumar oynamaktan Kabahatler Kanunu’na göre 227 TL idari yaptırım uygulanmıştır. Ayrıca horoz dövüşü ile ilgili olarak tespit edilen 19 horoz Elazığ Doğa Koruma Milli Parklar Koruma Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir." (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İhraç edilen emekçiler için dayanışma gecesi düzenlendi

SONRAKİ HABER

Elazığ'da 40 bin dekar alan doludan etkilendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...