11 Haziran 2017 12:24

Madam Martha Koyu'nda kamp yapan gençlere şafak baskını

İstanbul Burgazada'da bulunan Madam Martha Koyu'nda kamp yapan gençlere polis ve zabıta sabaha karşı operasyon düzenledi.

Paylaş

Burgazada'da bulunan Madam Martha Koyu'nda kamp yapan gençlere şafak baskını düzenlendi.

Birgün'den Burak Abatay'ın haberine göre; deniz polisinin botlarla katıldığı operasyona Çevik Kuvvet, Olay Yeri İnceleme, Narkotik ve Helikopter de eşlik etti. Kamp yapan gençlerin çadırlarını tek tek arayan polis ekipleri 54 genci ise "ateş yaktıkları" iddiasıyla gözaltına aldı, 32 çadıra ise el konuldu. Karakolda alınan sorguları sonrasında gençler serbest bırakıldı.

BOTLARLA VE HELİKOPTERLERLE ÇADIRLARA BASKIN YAPILDI 

Haftasonunu değerlendirmek için gelen kampçılar bugün sabaha karşı 6.30'da polis ekiplerinin sesleriyle uyandı. Burgazada'da yaşayan yurttaşların ihbarı sonucunda denizden botlarla, havadan ise helikopter desteğiyle gerçekleşen operasyona çevik kuvvet ekipleri, narkotik ekipleri ve olay yeri inceleme ekipleri de katıldı.

Koyda bulunan 50-60 kadar çadıra baskın düzenleyen polis, kamp yapan gençleri tek tek çadırlarından çıkardı. Boşaltılan çadırları arayan polis 54 genci ateş yaktıkları gerekçesiyle gözaltına aldı. Suçlamayı kabul etmeyen gençler sağlık kontrollerinin ardından Burgazada karakolunda sorguya alındı.

POLİS HİÇBİR SORUYA CEVAP VERMEDİ

Operasyon esnasında polislere "Ülkede bu kadar pislik ilçe varken onlara böyle niye dalmıyorsunuz da, İstanbul'un salak temposundan kendini doğaya atıp huzur depolamak isteyen, yaşları en fazla 25-30 olan, illegal iş yapmayan, doğa severlere şafak operasyonu yapıyorsunuz?" diye sorduklarını belirten gençler, sorularına cevap alamadıklarını aktardı.

Yakılan ateşten dolayı gözaltına alındıklarını söyleyen kampçılar, ateş yakıldı diye gösterilen yerlerin geçmişten kaldığını ve onlarla bir ilgisini olmadığını belirtti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

KODA Yaz Okulu'nda 2. gün: İşçilerin sağlık hizmeti hakkı

SONRAKİ HABER

Kilis'te 5 IŞİD'li yakalandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...