BAĞ-KUR düzenlemesi Meclis’e geliyor

BAĞ-KUR düzenlemesi Meclis’e geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, BAĞ-KUR’lu esnafın sağlık hizmeti alabileceği bir düzenlemenin Meclis gündemine geleceğini açıkladı.

BAĞ-KUR’lu esnafın sağlık hizmeti alabileceği bir düzenlemenin Meclis gündemine geleceğini açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (BESOB) düzenlediği iftar programına katıldı.

15 Temmuz sonrası, olumsuz koşullar nedeniyle kamuya vergi ve SSK prim borçları olan 1 milyon 300 bin esnafın devlete 13 milyar liralık borcunun yeniden yapılandırılmasıyla ilgili yasal düzenlemenin TBMM'den geçtiğini ifade eden Müezzinoğlu, artık müracaat dönemine girdiklerini belirtti. Müezzinoğlu şöyle konuştu: “BAĞ-KUR'lu esnafımızın sağlık hizmeti almakla ilgili oluşan sorunlarını oluşturan yasal düzenlemeyi önümüzdeki hafta parlamentoya getireceğiz. Borçları sebebiyle sağlık hizmeti alamayan yıl başından itibaren böyle bir sıkıntı başladı. BAĞ-KUR’lu esnafımızın sağlık hizmeti alabilecekleri yeni bir düzenlemeyi inşallah parlamentomuzdan en kısa zamanda geçirebilmeyi arzu ediyoruz” (Bursa/DHA)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Asiye yıldız 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Benim Trakya lı müezzin oğlu sen bizi niye dönüp bizi emekli etmiyorsun benüzde 52 rahatsızlıklar raporun var 1996 dan beri esnaflığım var 1994 de ssk başlangıcı bağkur günleri mızı de sil diniz üç yıl geçti emekli olmam ben ha bire pirim tamamlamaya uğraşıyorum silinen günleri geri verip bizi emekli edin

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.