10 Haziran 2017 17:18

Beşiktaş, Deniz Türüç için Kayserispor'u bekliyor

Kayserisporlu Deniz Türüç'ü kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş, sarı kırmızılı takımla anlaşmaya çalışıyor.

Paylaş

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Kayserisporlu Deniz Türüç'ü kadrosuna katmak istiyor.

DHA'nın haberine göre Türüç ile her konuda anlaşan Siyah-beyazlılar Kayserispor'a takas teklifinde bulundu.

Takımdan gönderilmesi düşünülen oyuncuların listesini Kayserispor yönetimine sunan Siyah-beyazlılar, Sarı-kırmızılı yönetimden gelecek cevabı bekliyor. Beşiktaş, Kayserispor yönetiminin takası kabul etmesi halinde Türüç ile 4 yıllık resmi sözleşme imzalamayı düşünüyor.

Beşiktaş santrfor transferini ise geçen sezon olduğu gibi son güne bırakmak istemiyor. Vincent Aboubakar için hem Fransa hem de Portekiz'de görüşmeler yapan transfer komitesi, Kamerunlu golcünün transferinin tıkanması ihtimaline karşın alternatiflerle de temasa geçmeye başladı. Listesinde Carlos Bacca, Alexander Mitrovic ve Fernando Llorente gibi isimler olan Siyah Beyazlılar, satın alma opsiyonlu kiralık olarak tekliflerini yapmaya başladı.

Kendisi tarafından yalanlansa ve sadece 10 gün sahalardan uzak kalacağı açıklansa da Demba Ba'nın transferi ise şimdilik askıya alınmış gibi görünüyor. İşin Çin kısmını tamamen Senegalli golcüye bırakan yönetim ameliyat haberinden sonra Demba Ba için tedavi süresini bekleme kararı aldı.

YÖNETİMİN MATEJ MİTROVİC PLANI

Takımdan ayrılması gündemde olan oyunculardan maksimum kazanç hedefleyen yönetim hiçbir oyuncunun bedavaya gitmesine sıcak bakmıyor. İlk etapta Rhodolfo'yu Brezilya'ya satan ve 1.4 milyon avro kazanan siyah beyazlılar diğer futbolcuları yurt içi transferlerinde takasta kullanacak. Pedro Franco, Milosevic, Veli Kavlak, Aras Özbiliz, Mustafa Pektemek, Boyko ilk etapta takasta kullanılacak isimler olurken devre arasında 4.2 milyon avroya transfer edilen Matej Mitrovic için yeni planlar yapılmaya başlandı.

Büyük umutlarla alınan ancak teknik direktör Şenol Güneş'in gözüne giremeyen Mitrovic'in oynayabileceği ve kendini geliştirebileceği bir takıma kiralık verilmesi düşünülüyor. Ancak bu durum yapılacak transferlerin sayısına göre kesinlik kazanacak.

Başta Domagoj Vida ve Mangala olmak üzere, Barcelona'dan Vermaelen ve Kasımpaşa ile sözleşmesi sona eren Titi ile de görüşen Siyah Beyazlılar bu isimlerden en az ikisinin olması durumunda Mitrovic'i kesin olarak kiralık gönderecek. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Daimler’de güvencesiz işler artıyor

SONRAKİ HABER

TÜSİAD heyeti Washington'da ABD yetkilileriyle görüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa