10 Haziran 2017 16:32

CHP’ye Demirtaş’ı ziyaret talebi

HDP’liler, kendilerini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ya Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etme önerisinde bulundu.

Paylaş

HDP’liler, kendilerini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ya tutuklu milletvekillerinin durumuna ilişkin bir komisyon kurulmasını önerdi. HDP’liler, ayrıca Kılıçdaroğlu’ya “Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmeniz anlamlı olur” dedi.

CHP heyeti referandum sonrası siyasi partilere dönük ziyaretler kapsamında HDP’yi ziyaret etmişti. Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP heyetinin ziyaret ettiği HDP’den tutuklu milletvekilleriyle ilgili olarak CHP bünyesinde bir komisyon kurulması önerisi getirildi.

‘HİÇ DOSYALARA BAKTINIZ MI?’

Dihaber’in edindiği bilgilere göre, HDP heyeti tutuklu milletvekillerinin bir algı operasyonuyla tutuklandığını ve bunun dosyaların detaylıca incelenmesi durumunda net şekilde anlaşılacağını dile getirdi. Görüşmede, HDP’liler “Hiç dosyalarına baktınız mı? Dosyaların içinde, bir tekinde bile şiddet, şiddeti özendirme yok. Tamamı Meclis konuşmaları ve bu konuşmaların dışarıda da tekrarlanmasından oluşuyor” diyerek, bu duruma dikkat çekti.

TUTUKLU VEKİLLER İÇİN KOMİSYON ÖNERİSİ

Tutuklu milletvekillerinin durumuna dair CHP’ye öneri sunan Sırrı Süreyya Önder, CHP bünyesinde bir hukuk komisyonu kurularak vekillerle ilgili bütün dosyaların incelenmesini istedi. Komisyon önerisiyle tutuklu milletvekillerinin tamamen algı operasyonuyla tutuklandığının anlaşılacağına işaret eden Önder’in bu önerisi üzerine CHP Lideri Kılıçdaroğlu heyette yer alan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan’dan bu konuda not almasını talep ettiği öğrenildi.

‘DEMİRTAŞ’I ZİYARET ETMENİZ ANLAMLI OLUR’

Kılıçdaroğlu’nun Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde 200 günü aşkın süredir tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın durumunu sorduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu, “Vekil arkadaşlarımızı görüşmesi için gönderiyorum” derken, HDP heyeti ise Kılıçdaroğlu’ya “Sizin ziyaret etmeniz daha anlamlı olur” dedi. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan: Katar krizi ramazan ayının sonuna kadar çözülmeli

SONRAKİ HABER

Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein suçlu bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...