10 Haziran 2017 14:40

BAE'de Barcelona forması giyenlere 15 yıla kadar hapis!

Birleşik Arap Emirlikleri'nde üzerinde Katar Havayolları reklamı bulunan Barcelona formasını giymenin cezası 15 yıldan başlayacak!

Paylaş

Suudi Arabistan'la birlikte Katar'a yönelik yaptırımlara katılan ülkelerden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar Havayolları'nın ana sponsoru olduğu Barcelona kulübünün formasının giyilmesini, taşınmasını ve bununla fotoğraf çekilip paylaşılmasını yasakladı.

İtalya ve İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Katar Havayolları reklamı bulunan Barcelona formasını giyenler 15 yıla kadar hapis veya 135 bin avroya (yaklaşık 536 bin Türk Lirası) denk gelen para cezasıyla karşı karşıya kalacak. İtalyan basını bu yasağın, "teröre destek olduğu gerekçesiyle Katar ile ilişkilerini kesen diğer Körfez ülkelerine de yayılabileceğini" yazdı.

BARCELONA FORMASINDA ARTIK KATAR OLMAYACAK

Öte yandan, Barcelona kulübünün ana sponsoru önümüzdeki sezondan itibaren değişiyor. Katar Havayolları (Qatar Airways) ile sponsorluk sözleşmesi bu sezon sona eren Barcelona, Japon online alışveriş sitesi Rakuten'le 220 milyon avroluk sponsorluk anlaşmasına imza atmıştı. 2017-18 sezonundan itibaren devreye girecek anlaşmanın süresi 4 yıl olacak ve artık Barcelona formalarının üzerinde Rakuten markası yer alacak. (Roma/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Eğitim Sen’den ‘Öğretmen Strateji Belgesi’ne tepki

SONRAKİ HABER

İBB 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...