10 Haziran 2017 12:26

'Öteki Kimdir' konulu yarışmada ödüller verildi

Eğitim Sen Antalya Şubesi’nin lise öğrencileri arasında 8.sini düzenlediği, 'Öteki Kimdir?' konulu deneme yarışmasını kazananlara ödülleri verildi.

Paylaş

Eğitim Sen Antalya Şubesi tarafından her yıl düzenlenen kompozisyon yarışmasının bu yılki konusu 'Öteki Kimdir' oldu. Kompozisyon yarışması etkinliğinin her yıl yapılma gerekçesini kompozisyon yarışmalarıyla gençlerimizin ülke sorunlarına ve kendi yaşadıkları çağa kayıtsız kalmamaları, düşünmeleri, sorgulamaları, duygularını ifade etmelerini sağlamaya çalışmak’’ olarak aktaran Eğitim Sen Antalya Şubesi, yarışmada derece alan öğrencilere düzenlenen bir etkinlik ile ödüllerini verdi.

Bu yıl  8'incisi düzenlenen yarışmanın seçici kurulunda, Şair Şükrü Erbaş, Şair yazar Nusret Gürgöz, Yazar zekiye yüksel, Doç. Dr. Merih Taşkaya, Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Oğuz Erarslan yer aldı.

46 öğrencinin katıldığı yarışmada birinciliği,’’ Dördüncü tekil şahıs’’ yazısıyla Şirvan Çeliker alırken, ikinciliği ‘’Boyalı kuş’’ yazısı ile Ayça Özelbistan, üçüncülüğü’’ Kimsesiz zamir’’ yazısı ile Mustafa Aktaş aldı. Yarışmada Batuhan Kaya, Şadiye çelik, Gülbahar Yüceyüksel, Furkan Akyön, Ayben Çetin ve Zühre Alaz’ın yazıları mansiyon ödülüne layık görüldü.

Ödül töreninde konuşan Eğitim-Sen Şube Başkanı Kadir Öztürk “Toplumun neredeyse ikiye yarıldığı, kamplaşma ve kutuplaşmanın hat safhaya ulaştığı, herkesin bir diğerini ötekileştirdiği bir dönemde “Öteki Kimdir?” sorusuna cevap aradığınız, kafa yorduğunuz ve duygudaşlık kurduğunuz için sizleri kutluyorum.” dedi.

Seçici kurul adına bir konuşma yapan Şair Şükrü Erbaş “Bu arkadaşlarımızdan yazmaya, düşünmeye devam etmelerini bekliyorum. Böylesi güçlü metinler kaleme aldıkları için de yarışmaya yazıları ile katılan tüm arkadaşları kutluyorum.”dedi. (Antalya/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kızıl tilki ailesi yuva değiştiriyor

SONRAKİ HABER

Çin'deki koronavirüs salgınında can kaybı 80'e, enfekte sayısı 2 bin 744'e yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa