08 Temmuz 2012 13:45

Operasyonlar can alıyor: 1 asker öldü, 8 yaralı

Dersim-Erzincan karayolunda dün gece PKK’liler tarafından 5 TIR’ın yakılması sonrası başlatılan operasyon sırasında çıkan çatışmada bir uzman çavuş yaşamını yitirdi.TIR’lrın ateşe verilmesinin ardndan başlatılan operasyon sırasında Alacık Köyü kırsalında PKK’lilerle, asker ve korucular arasında çat

Operasyonlar can alıyor: 1 asker öldü, 8 yaralı
Paylaş

TIR’lrın ateşe verilmesinin ardndan başlatılan operasyon sırasında Alacık Köyü kırsalında PKK’lilerle, asker ve korucular arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışma sonucunda Piyade Komando Uzman Çavuş Ahmet Dağlı yaşamını yitirirken, Piyade Komando Uzman Çavuş Uğur Duran ise yaralandı. Yaralanan Duran, helikopterle Elazığ Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, bölgeye yeni birlikler de sevk edildi. Bu sabah saatlerinden itibaren bölgeye taarruz tipi helikopterler de gönderildi.

BİTLİS’TE 7 ASKER YARALANDI

Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Hanelmalı köyü kırsalında çıkan çatışmada da 7 asker yaralandı. Hizan-Tatvan ilçeleri arasındaki karayolunda önceki akşam askeri aracın geçişi sırasında patlamaya meydana geldi. Patlamanın ardından Tatvan’a 5 kilometre uzaklıktaki Hanelmalı Köyü kırsalında PKK’lilerle ile askerler arasında çatışma çıktı. İlçe merkezinden kalkan helikopterler bölgeyi bombalarken, çatışmada 7 asker yaralandı. Çatışma bölgesine çok sayıda zırhlı askeri araç sevk edilirken bölgede çatışmalar bugün de yer yer devam etti. Çatışmanın ardından 2 köylünün gözaltına alındığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Evlere çocuk operasyonu

SONRAKİ HABER

6 ayda 15 bin 109 hak ihlali

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...