09 Haziran 2017 20:10

Ceyhun Keleş davasında Diyarbakır valisi dinlenecek

Eski İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hasan Ceyhun Keleş'in yargılandığı davada Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy tanık olarak dinlenecek.

Paylaş

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan Eski İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hasan Ceyhun Keleş’in 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 15 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davada tanık olarak dinlenilmesine karar verildi. Diyarbakır Eski İl Jandarma Komutanı Albay Ceyhun Keleş’in yargılanmasına devam edildi. Diyarbakır 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Keleş ve avukatı katıldı.

Duruşmada ifadesi alınan Keleş, daha önce pişmanlık yasasından faydalanmak üzere ayrıntılı ifade verdiğini belirterek, “Etkin pişmanlıktan faydalanmak istiyorum İfademden sonra yaptığım yer göstermeleri sonucu etkin operasyonlar yapıldı. Darbeye teşebbüs suçlamasını kabul etmiyorum. Olay gecesi Diyarbakır Valisi, Emniyet Müdürü ve MİT Bölge Başkanı ile görüşmelerim var. Bu kişilerin dinlenmesini talep ediyorum. Vali darbe ile ilgili ilk bilgileri benden aldı. Darbe teşebbüsünün karşısında yer aldım. Bu yapı ile olan ilişkimi ayrıntılı anlattım” dedi.

Daha sonra görüşü sorulan savcı, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, dönemin İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ve MİT Bölge Müdürünün tanık olarak dinlenmesini talep etti. Savcı, sanığın tutukluluk halinin de devamına karar verilmesini istedi. (Diyarbakır/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Eğitime OHAL darbesi

SONRAKİ HABER

Özdemir Asaf kimdir? Eserleri neler?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...