Taner Kılıç tutuklandı

Taner Kılıç tutuklandı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Taner Kılıç, tutuklandı.

Gülen Cemaatine yönelik soruşturma kapsamında 6 Haziran tarihinde 23 avukata yapılan operasyonda gözaltına alınan Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yöneticisi Avukat Taner Kılıç, tutuklandı.

İzmir’deki evinden gözaltına alınan Kılıç, 3 günlük gözaltının ardından dün İzmir Adliyesi’ne sevkedildi. 

Savcılık sorgusunda, “FETÖ üyeliği ve yasa dışı örgüte destek vermek” ile suçlanan Kılıç’ın telefonunda Bylock tespit edildiği iddia edildi. 

Kılıç, savcıya verdiği ifadede, “Telefonuma Bylock indirmedim. Kesinlikle kullanmadım” diyerek hakkındaki suçlamaları reddetti.

İfadenin ardından savcı, Kılıç’ı tutuklama istemiyle mahkemeye sevketti. 

Adliye'de sorgu işlemine başlandı. İlk olarak Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yöneticisi Avukat Taner Kılıç dinlenecek.

Mahkeme Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Taner Kılıç hakkında tutuklama kararı verdi.

Mahkeme Taner Kılınç’ın, Bylock programını indirip kullandığı iddası ve Zaman gazetesinin abonesi olduğu, Zaman gazetesi genel yayın yönetmeninin kızkardeşiyle evli olduğu, çocuklarını KHK ile kapatılan okullarda okuttuğu gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

Bu arada Taner Kılıç beraber 5 avukat da mahkemece tutuklanırken, 3 avukat ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 10 Haziran 2017 04:09
www.evrensel.net
ETİKETLER Taner Kılıç

1 yorum yapılmış

  1. şahin toker 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    taner kılıç ı çok yakın tanırım 25 yıldır yıllarca savundugu tek şey iyilik
    güzellik fetö örgütünüde asla sevmezdi hiç bir defa dahi sempati duyduguna şahit degilim bencede bir yanlışlık var en kısa zamanda düzeltilmesi gerekmekte 3 çocugunun durumu ortada devlete baglı yetişen 3 çocuk yetkililer biran önce bu yanlıştan vaz geçmeli......

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.