09 Haziran 2017 14:45

Patron Şener: Krizler geçici, yatırımlar kalıcı

Katar krizini değerlendiren TAV Havalimanları Holding’in İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, 'Krizler gelip geçici, ortaya çıkan ortaklıklar kalıcı' dedi.

Paylaş

Ortadoğu’nun büyük havacılık şirketlerinden bir olan TAV Havalimanları Holding’in İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Katar krizine ilişkin değerlendirmesinde uluslarası krizlerde sermayenin kayıp yaşamadığını bilakis bu krizlerden karlı çıktığını belirtti.

Şener "Krizler hep olur. Önemli olan işimize odaklanmaktır." dedi. Krizin merkezindeki Katar’ın dünyaya açılan kapısı Doha Havalimanı yeni terminalini TAV’ın yaptığını belirten Şener, kriz döneminde artan sermayesini şu sözlerle anlattı:

“Bugün Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’ni yeni terminalini yapıyoruz. Daha dün Suudi Arabistan ile 3 havalimanının geliştirilmesi ve işletilmesini anlaşmasını yaptık. Krizler hep olur. Önemli olan işinize odaklanmaktır. Biz TAV olarak bunu yaptık. Bu nedenle bölgede çok önemli, saygı duyulan bir adımız var”

Türkiye ve Fransa ciddi bir siyasal kriz yaşarken 2012’de ADP Grubu’nun önemli bir yatırımla TAV’a ortak olduğunu söyleyen Sani Şener “O günler kriz yaşarken Türkiye’ye çok önemli bir grup bize ortak olarak girdi. Krizler gelip geçici. Ama ortaya çıkan bu ortaklık birlikte sinerji oluşturarak dünyada yeni projeleri takip ediyor” ifadelerini kullandı. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Kölelikten Filozofluğa Epiktetos' izleyici ile buluşacak

SONRAKİ HABER

Haftann filmleri: ‘Ve Sonra Dans Ettik’ ile ‘Kraliçe Lear’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa