09 Haziran 2017 14:49

‘Kapı’ ilk gösterimini yaptı

9 yaşındaki Mert Poyraz Özakhun’un hikayesini yazdığı ‘Kapı’ kısa filmi, ilk gösterimini Boğaziçi Sanat’ta yaptı.

Paylaş

Hikayesini 9 yaşındaki Mert Poyraz Özakhun’un yazdığı ‘Kapı’ kısa filmi ilk gösterimini Boğaziçi Sanat’ta yaptı. Senaryosu Işıl Özakhun’a, yönetmenliği ise Alpaslan Dalkılıç’a ait olan filmin oyuncuları da tamamen çocuklardan oluşuyor. 

Oyuncu koçluğunu Boğaziçi Sanat Yaratıcı Drama Çocuk ve Genç Atölyelerinin Eğitmeni Gamze Dar, senaryo danışmanlığını ise Okşan Dede’nın yaptığı ‘Kapı’ filminin oyuncuları beş çocuktan oluşuyor:  Mert Poyraz Özakhun, Yaman Çaynak, Zeynep Darnel, Defne Özadam, Mehmet Ali Tansu.

YETENEKLER GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Yaratıcı Drama Çocuk ve Genç Atölyesi’nin de bulunduğu Boğaziçi Sanat, bu filmiyle hem çocuklara yeni bir kapı açıyor, hem de çocukların içindeki yeteneği gün yüzüne çıkartıyor. Geleceğin sinemacılarına şimdiden ışık tutmayı hedefleyen Boğaziçi Sanat, bu projelerinde 9 yaşındaki Mert Poyraz Özakhun’un hikayesini ekip olarak senaryolaştırarak özgün bir üretim ortaya koyarken, filmin her aşamasında, oyunculuk ve teknik ekipte, çocuklarla birlikte hareket etti.

Filmde, 5 çocuklu bir annenin çocuklarının, dünyanın bütün  kötülüklerinden, hastalıklarından, kimyasallarından korumak için dışarıyla kesilen bağlarını anlatılıyor. 5 çocuk da dış dünyayı merak eder. Ama o evden çıkamazlar... Bunun için çeşitli yöntemler deneyeceklerdir... Bu yöntemlerden biri kapının altından bırakılan “Lütfen bizi kurtarın” yazılı bir mesajdır... (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

‘Esaretin Bedeli’ tiyatro olacak

SONRAKİ HABER

İşçiye 'yok' diyen otomotiv şirketleri 'ihracat şampiyonu'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...