Ensarioğlu: Kürdistan halkının kararına saygı duyulmalı

AKP Diyarbakır Milletvekili Ensarioğlu, Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin bağımsızlık referandumu kararını 'Saygı gösterilmeli' diyerek değerlendirdi.

09 Haziran 2017 13:44
Paylaş

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Irak Bölgesel Kürt yönetiminin 25 Eylül'de bağımsızlık referandumu kararı almasını değerlendirirken bağımsızlık kararının halk tarafından verileceğini belirtti ve "Herkese düşen buna saygı göstermektir" dedi.

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, K24 televizyonuna Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin bağımsızlık referandum kararını değerlendirdi.

Erbil ile Bağdat arasında yaşanan sorunların sonucu olarak bağımsızlık hakkının ortaya çıktığını ifade eden Ensarioğlu "Kürdistan’da yaşayan halk buna karar verir. Herkese de düşen buna saygı göstermektir. Irak Kürdistan bölgesinin bağımsızlığı Türkiye ile ilişkilere zarar vermeyecektir. Çünkü Kürdistan bölgesinin Türkiye ile iyi ilişkileri var. Türkiye’ye yönelik bir tehdit ve tehlike oluşmadığı müddetçe de Türkiye’nin farklı düşünmemesi gerekir. Bu dostane ilişkilerin daha da geliştirilerek devam etmesi gerekir. Ortadoğu’da yaşadığımız bu süreçte gördük ki Türkiye’nin Ortadoğu’da en samimi müttefiki Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’dir" dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gerede'yi sel bastı

SONRAKİ HABER

Binali Yıldırım: Yeni müfredata geçiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...