09 Haziran 2017 04:57

Dayağa ‘terbiye’ dedikleri o belge!

Çanakkale Bayramiç'te Anadolu İmam Hatip Lisesindeki dayağa Milli Eğitim’in ‘terbiye ve disiplin’ dediği belge ortaya çıktı.

Paylaş

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesindeki Anadolu imam hatip lisesinde Kur’an dersi öğretmeninin 11 öğrenciye üç yıldır fiziksel şiddet uygulamasıyla ilgili şikayetleri değerlendiren Milli Eğitim, dayağa ‘terbiye’ demiş ve soruşturma izni vermemişti. Milli Eğitim’in dayağa ‘terbiye ve disiplin’ dediği belge ortaya çıktı.

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesindeki Anadolu imam hatip lisesinde egitim gören 11 ögrencinin, kendilerine üç yıldır fiziksel şiddet uyguladığını ileri sürerek Ilçe Milli Egitim Müdürlüğüne şikayetçi olması üzerine daha önce uyarı cezası verilen Kur’an Dersi Ögretmeni Halil Ç. hakkinda savcılık tarafindan soruşturma başlatıldı.

Öğretmen Halil Ç’nin öğrencileri “terbiye etmek” için dövdüğünü belirten Milli Eğitim raporu, Bayramiç Kaymakamlığına gönderilmişti.  O rapor ortaya çıktı. Raporda, “Halil Ç. adlı Kur’an dersi öğretmeninin disiplini sağlamak ve öğrenci başarısını artırmak için ikaz amaçlı şiddet uyguladığı, aşırıya kaçmadığı” öne sürüldü ve soruşturma izni verilmedi. (Çanakkale/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Evrensel’le hayatın gerçeklerini gördüm

SONRAKİ HABER

Schneider işçileri: Fona karşı eylemlere başlamalıyız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...