09 Haziran 2017 04:46

Evrensel’le hayatın gerçeklerini gördüm

Kayseri'den öğrenciler Evrensel'in 23. yaşında yazdıkları mektupla Evrensel'i anlattı.

Paylaş

Kayseri’den bir işçi

Merhaba Evrensel okurları. 
Bugün Evrensel gazetesiyle birlikte büyüyen bir işçi çocuğu olarak gazetemizin 23. yaşında olmasıyla ilgili paylaşmak istedim. Evrensel ile tanıştığımda ben 15 yaşında meslek liseli ve geleceğin işçi adayıydım. Evrensel ise 13 yaşında hayatın gerçeklerini işçilere, gençlere ve kadınlara aktarmaya çalışan gazetedir her zaman. Evrensel sayesinde hayatın gerçeklerini gördüm ve bunun için de mücadele etmeye başladım. 10 yıldır Evrensel’i oturduğum mahallede kapıları tek tek çalarak dağıtmaya çalışıyorum. 6 yıldır da işçi olarak ‘neden Evrensel’e mektup yazılır, neden haber yapılır, neden günlük Evrensel okunması ve  dağıtılması gerekir’i kendi çapımda çevreme anlatmaya çalışıyorum. 
Çünkü Evrensel gazetesi işçilerin, gençlerin ve kadınların örgütlenme aracıdır. Bugün ise Evrensel dağıtırken dönüp geriye doğru baktığımda Evrensel bana ne kadar çok şey katmış ve ne kadar biriktirerek ilerlemişim görmekteyim. 
Evrensel her gün yeniden yaşamı var etmeye çalışıyor. 


‘Büyüğümüz’e…
Sağlık meslek lisesi öğrencisi
Kayseri

Merhaba Evrensel okurları… 
Bizler en az gazetemiz Evrensel, kadar işçi sınıfına bağlanmış sağlık meslek liseliler olarak gazetemizin 23. yaş gününü kutlarız. Her alanda, fabrikalarda, okullarda, hastanelerde hepimizin bulunduğu bütün alanlarda sesimiz olan gazetemize, hepimin muhabiri olduğumuz, grevlerden, mahalle direnişlerine, biz sağlık meslek lisesi staj mücadelesinde yanımızda olan, gençlik ekinde birbirimizin derdinden haberimizin olduğu gençlik eki Genç Hayat’a teşekkür ederiz. Bizlere yol gösteren “büyüğümüz” Evrensel gazetesine mücadelesinde başarılar dileriz.


Karanlığa sırtını dönen gençlerin de sesi
Anadolu lisesinden bir grup öğrenci
Kayseri

Ülkenin zor şartları altında ‘bozulmayan’ bir gazete, Evrensel! Desteğini işçiden, öğrenciden almış ve bugünlere gelmiştir. Mücadelemizin en büyük aracı olmuştur. Okullarımız imam-hatiplere dönüştürülürken de, liselerde karanlığa sırtını dönen gençlerin de sesi olmuştur. 
Çocuklar öldürülürken susanlara karşı, hep aynı ses olmuştur! İşçi ölümlerine karşı da susmamış ve memlekette olan biten her şeye dair kafa açıcı bir noktada durmuştur! İktidarın kalemşorları AKP’li vekilin çocuğunun sınav geç kalmasına rağmen alındığını yaz(a)mazken, Evrensel yazmıştır ve tarafını çoktan ilan etmiştir. Gerçekleri yazmaya da devam edecektir. Evrensel biziz, susmayız…

ÖNCEKİ HABER

Kaptan süpürgeleri çıkardı

SONRAKİ HABER

Hakkari'de mayına basan asker yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa