Maliye Bakanının cüzdanında kaç para var?

Maliye Bakanının cüzdanında kaç para var?

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, Moğolistan ziyareti sırasında “Üzerinizde kaç para var?” sorusu üzerine yanında çok para taşımadığını söyledi. Cüzdanı basın mensuplarına gösteren Şimşek, üzerinde 400 TL ve 100 dolar bulunduğunu söyledi.Şimşek, “Bakın 2 adet 200 lira. Yani 400 lira Türk parası var.

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, Moğolistan ziyareti sırasında “Üzerinizde kaç para var?” sorusu üzerine yanında çok para taşımadığını söyledi. Cüzdanı basın mensuplarına gösteren Şimşek, üzerinde 400 TL ve 100 dolar bulunduğunu söyledi.

Şimşek, “Bakın 2 adet 200 lira. Yani 400 lira Türk parası var. Yurtdışı seyahatindeyiz diye bir de 100 dolar var” dedi.

Şimşek’in yanında asgari ücret civarında para olmasına rağmen “Çok para taşımıyorum” demesi sosyal paylaşım ağlarında da çeşitli eleştirilere neden oldu. Şimşek’in açıklaması üzerine, “Bakan vekil maaşlarına yeni bir zam hazırlığı yapıyor”, “Asgari ücreti adam cebince taşıyor ama beğenmez bir tavrı var, insanlar onun için bir ay çalışıyor bir de çok para taşımam diyor”, “Evet gerçekten çok para yokmuş bence zam yapalım hemen maaşına” yorumları yapıldı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net