Böke: 600 milyon dolarlık sermaye girişi olduğu doğru mu?

Böke: 600 milyon dolarlık sermaye girişi olduğu doğru mu?

CHP Parti Meclisi Üyesi Selin Sayek Böke, Katar merkezli Körfez krizinin Türkiye’ye dönük olası siyasi ve ekonomik etkilerini TBMM gündemine taşıdı.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Doç. Dr. Selin Sayek Böke, Katar merkezli Körfez krizinin Türkiye’ye dönük olası siyasi ve ekonomik etkilerini TBMM gündemine taşıdı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde Böke, “Katar’a diğer körfez ülkeleri tarafından ağır ekonomik yaptırımlar uygulanmasıyla başlayan krizde, Türkiye’nin açık biçimde taraf haline getirildiğini ve hükümetin Katar’dan yana tavır aldığının ve alacağının görüldüğünü” vurguladı.

Böke, ayrıca “Son 2 ayda Katar’dan Türkiye’ye, Türkiye Varlık Fonu’nun Çaykur hisselerini güvence göstermesi sonucunda 600 milyon dolarlık bir sermaye girişi gerçekleştiği doğru mudur?” diye sordu. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Bilge ORHON 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Türkiye'nin gerçek anlamda yetkin kişilerden ekonomi bilgilerine ihtiyacı var, kariyerinizin parti idari görevlerinden daha etkin olacağını düşünüyorum. başarılar.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.