08 Haziran 2017 03:06

Beyoğlu'da Katar'a destek eylemi

Galatasaray Meydanı'nda toplanan kendilerine Katar Dostluk Grubu adı veren bir grup Katar’a destek eylemi yaptı.

Paylaş

Galatasaray Meydanı'nda saat 23.00 sıralarında toplanan Türkiye ve Katar bayrakları taşıyan yaklaşık 100 kişilik grup Katar’a destek eylemi yaptı.

Eylemde  kendilerine Katar Dostluk Grubu adı veren grup adına konuşan Bekir Cantemir,"5 Haziran'da Katar'da fiili bir kuşatma girişimi oldu. Katar'a yapılmaya çalışılan kumpas, yalan, iftira ile yalnızlaştırma ve kaynaklarına çökme hareketine Katar Dostluk Grubu olarak karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz. 'Teröre destek veriyor' gibi hiçbir dayanağı olmayan iftiralar ve hackerler marifetiyle Katar'a küresel emperyalistler bir operasyon çekiyor. Teröre destek veriyor iftiralarını biz Ortadoğu coğrafyasında çok duyduk. Bu yalanların ardından turuncu devrimler, askeri operasyonlar, suikastlar ve işgaller geliyor" dedi. 

Katarın hedef alınarak yeni senaryoların devreye sokulmak istendiğine öne süren Cantemir,"Bundan sonraki hedef neresi olacaktır? Türkiye mi? Pakistan mı? Umman mı ? Kuveyt mi ? Başka bir ülke mi? Bizler; Katar Dostluk Grubu olarak şunu söylüyoruz: Emperyalistler; Katar'dan ellerinizi çekin. Coğrafyamızı rahat bırakın. Planlarınız deşifre oldu; herkesin bir oyunu varsa Allah'ın da bir oyunu var" ifadelerini kullandı. (DHA) 
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Londra saldırısında ölenlerin sayısı 8'e yükseldi

SONRAKİ HABER

Dünyanın en çok alkol tüketen ülkeleri açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa